Ana SayfaEkonomiEmekli İkramiyelerinde Son Dakika Gelişmesi! İkramiyeler Ne Zaman Yatacak?

Emekli İkramiyelerinde Son Dakika Gelişmesi! İkramiyeler Ne Zaman Yatacak?

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Emekli ikramiyesi almayı bekleyen 12 milyon kişiye müjde niteliğindeki haber Maliye Bakanı Naci Ağbal’dan geldi.

Emekli İkramiyesi Ödemelerinin Tarihi Açıklandı

Milyonlarca emekli tarafından emekli ikramiyeleri ile ilgili gelişmeler takip edilirken, beklenen haber Maliye Bakanı Naci Ağbal’dan geldi. Maliye Bakanı katıldığı bir televizyon programında bayram ikramiyeleri ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Naci Ağbal, Ramazan ve Kurban Bayramı’nda emekli ikramiyelerinin bayramdan önce ödeneceğini, Ramazan Bayramı’nın ikramiyesi ödemesinin haziran ayının başında yapılacağını ve 1.000 lira olarak ödeneceğini açıkladı. Ayrıca emekli ikramiyeleri ile ilgili bir açıklama da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’ndan geldi. Sarıeroğlu yazılı bir açıklama yaptı.

Yeni Düzenlemeler Herkese Hayırlı Olsun

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu yaptığı yazılı açıklamada Bakanlık olarak yürüttükleri çalışmalar ile Türkiye’ye değer katacak kişilere destek vermeye devam ettiklerini, SSK, Emekli Sandığı ve Bağ – Kur emeklisi, şehit yakını, gazi, şampiyon sporcu, terör mağduru, girişimci gençler ve GSS olarak bilinen Genel Sağlık Sigortası’nın kapsamına alınan tüm vatandaşların her zaman yanında olduklarını ve olmaya devam edeceklerini, çalışma hayatında yapılan yeni düzenlemelerin herkese hayırlı olmasını dilediğini söyledi.

Emekliye 1.000 Lira Bayram İkramiyesi

Bakan Jülide Sarıeroğlu, yeni düzenleme dahilinde emekli vatandaşlara Ramazan ve Kurban Bayramı’nda 1.000 lira bayram ikramiyesi verileceğini, ölüm aylığı alan kişilerin hisseleri dahilinde bu ikramiyeden yararlanacaklarını, iş kazasından ve meslek hastalığından dolayı ödeme alanlara iş göremezlik derecesine göre ikramiye ödemesi yapılacağını, bayram ikramiyesinden çok geniş bir kesimin faydalanacağını, Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan maaş alan SSK emeklileri, Emekli Sandığı Emeklileri, Bağ – Kur emeklileri, gaziler, şehit yakınları, geçici köy korucuları, şeref aylığı alanların, terörden mağdur olanların da bu imkandan yararlanacağını da söyledi.

 

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.