mustafa-kemal-universitesi-personel-alimi-basvurulari-basladi

Mustafa Kemal Üniversitesi yapılan işe alım açıklamasında kamu öğretim görevlisi personel alımı yapılacağı duyuruldu.

Üniversite Kamu Personeli Alımı

Hatay – Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yapılan istihdam duyurusunda Üniversite’nin çeşitli bölümlerinde görev almak üzere öğretim görevlisi personellerin atamasının yapılacağı, bu atamaların 2547 sayılı Kanun’un ilgili maddeleri gereğince gerçekleştirileceği bildirilerek öğretim görevlisi personel alımı için gereken şartlar, başvurularla ilgili bilinmesi gereken diğer bilgiler de paylaşıldı. Haberin devamında bu bilgilerin hepsi yer alır. Ayrıca mku.edu.tr adresinden de kamu personel alımı başvurusu yapacakların ihtiyaç duyacağı tüm detaylar bulunur.

Kamu Öğretim Görevlisi Personel Alımı

Mustafa Kemal Üniversitesi bünyesinde öğretim görevlisi olarak çalışacak olan kişilerin profesör, doktor ve doçent unvanına sahip olması gerekiyor. Doçentlik ve profesörlük kamu alımları için başvuru yapacak olan kişilerin mku.edu.tr adresinden temin edebilecekler, başvuru formu, puanlama tablosu, özgeçmiş, kişinin başlıca eserlerinin yer aldığı dosya, doçentlik başarı belgesi, bilimsel çalışmalarının ve yayınlarının yer aldığı dosya ile başvuru yapmaları gerekmektedir. Bu yayınlar bir nüsha CD, bir nüsha fiziki dosya olarak hazırlanacaktır. Doktor unvanındaki kişilerin kamu eleman alımı için yapacakları başvuruda, görev almak istedikleri ana bilim dalını, niteliklerini, 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdan sureti, onaylı lisans diploması, yüksek lisans, doktora belgelerini de bu belgelerin arasına ilave etmeleri istenmektedir.

Kamu Öğretim Görevlisi Personel Alımı Başvurusu

Hatay’da bulunan Mustafa Kemal Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışacak olan kişiler arasından aynı üniversitede sanatta yeterlilik ve doktora eğitimi almış olması gerekiyor. Başvuru yapacak olan bütün adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. Maddesindeki genel memurluk şartlarına uygun olmaları gerekmektedir. Başvurular sırasında yanlış beyanda bulunan kişiler hakkında yasal işlem yapılacak olup, başvuruları da geçersiz sayılacaktır. Erkek adayların askerlik görevleri ile bir ilgilerinin kalmamış olması gerekmektedir.

http://euygulama.dpb.gov.tr/dpb_web/menu/yeni_PDF.aspx?75e11163-0858-492f-9f61-cca658030c7b