Ana SayfaKariyerBankacılık ve Finans Bölümü İçin İş Olanakları

Bankacılık ve Finans Bölümü İçin İş Olanakları

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bankacılık ve Finans bölümü, pek çok üniversitede, öğrencileri bankacılık sektöründeki artan talepler doğrultusunda yetiştirmeyi amaçlayan bir bölümdür. Matematik, Temel İstatistik, Temel Hukuk, Banka Hukuku, Muhasebe, Para – Banka – Kredi, Finansman, Uluslararası Finansman, Risk Yönetimi, Bilgisayarlı Finans Analizleri, Yatırım Proje değerlendirme gibi teorik derslerin eğitimleri verilen bu bölümde, ayrıca piyasaya yönelik uygulamalı staj ve eğitimler de verilmektedir.

Bankacılık ve Finans bölümünün sayesinde; iş hayatı ve günümüzün değişen şartlarına uyum sağlayabilen, bankacılık, finansal danışmanlık ya da aracılık, yatırım proje yönetimi ve finans yöneticiliği türünden uzmanlık alanlarında gerek teorik, gerekse pratik olarak gerekli altyapısı sağlam bir şekilde donatılan, almış olduğu eğitimler sayesinde de uluslararası ve ulusal düzeyde çalışabilecek sertifika ve belgeleri alabilme konusunda avantajlı olan nitelikli kişiler yetiştirilmektedir.

Bankacılık ve Finans Bölümünden Mezunlar KPSS’de Nereleri Tercih Edebilir?

Bankacılık ve Finans Bölümü Hangi Üniversitelerde Var?

Henüz kariyer planlama ile yolun başında olan ve kariyerini bankacılık alanında yapmak isteyen bireyler için üniversitede en ideal bölümlerden biri olan Bankacılık ve Finans bölümü; Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Başkent Üniversitesi, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, Dumlupınar Üniversitesi, Uşak Üniversitesi, Aksaray Üniversitesi, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, Kırklareli Üniversitesi, Bülent Ecevit Üniversitesi gibi üniversitelerde mevcuttur.

Tüm bunların yanı sıra ayrıca, Niğde Ömer Halis Demir Üniversitesi, Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Cumhuriyet Üniversitesi, Hitit Üniversitesi, Nişantaşı Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi ve İstanbul Arel Üniversitesi gibi özel ve devlet üniversitelerinde de bulunmaktadır.

Bankacılık ve Finans Bölümü 2018-2019 Taban Puanları

Kariyerini bankacılık alanında tamamlamayı hedefleyenler için Bankacılık ve Finans Bölümü okumak isteyenler, üniversitelerin bu bölümlerine yerleşebilmek için taban ve tavan puanlar hakkında bilgi edinmektedirler. Bölümün taban puanları üniversiteye göre değişiklik gösterirken, genel olarak puanlar minimum 200’den başlangıç göstermektedir.

Bankacılık ve Finans Bölümü İçin İş Olanakları

Bu bölümden mezun olan bireyler kamu ya da özel olarak faaliyet göstermekte olan bankaların banka sınavlarına girerek ve başarılı olması halinde banka mülakat sorularını da başarılı bir şekilde tamamlayarak bankalarda görev almaktadır. Herhangi bir bankada çalışmak isteyen bölüm mezunlarının yalnızca banka sınavlarını takip etmesi gerekmektedir. Ayrıca Bankacılık ve Finans bölümü mezunları finans kurumlarında ya da borsa aracı kurumlarda da çalışabilmektedir.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

2 YORUMLAR

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
65TakipçilerTakip Et
2,237TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

2023 Haziran Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2023 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Haziran)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…

Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Haziran 2023!

Bu yazımızda ihtiyaç kredisi nedir, ihtiyaç kredisi kullanabilmenin şartları, kredi için istenen belgeler, güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ve ihtiyaç kredisi türleri bahsedeceğiz.

Akbank Hukuk Departmanı için Avukat Alımı Yapacak!

Akbank, banka iş ilanları kategorisinde yayımladığı yeni bir ilanla hukuk departmanında görevlendirmek üzere Avukat...

ING Bank 11 Farklı İlde Ticari/Kobi Şube Yönetici Adayları Arıyor!

Türkiye'nin önde gelen bankalarından bir tanesi olan ING Bank, bünyesi dahilince çalıştırmak üzere yeni Kobi Portföy Yöneticileri arıyor.

Garanti BBVA Müşteri Danışmanı Alımı!

Banka, İstanbul'daki şubeleri için banka personel alımları yapacağını duyurarak açık pozisyonun Garanti BBVA Müşteri...