Ana Sayfa Krediler 2018 Bedelli Askerlik Kredisi Nedir? Kredi Alma Şartlarını Sağlıyor Musunuz?

2018 Bedelli Askerlik Kredisi Nedir? Kredi Alma Şartlarını Sağlıyor Musunuz?

-

Binlerce kişinin beklediği bedelli askerlik haberleri yapılmaya başlandı. Bekleyenler için sonunda karar çıktı. Torba yasa ile yürürlüğe girecek olan bedelli askerlik 2018 için ödenecek olan tutar ise 15 bin TL olarak açıklandı. Ancak akıllarda tek bir soru var, bu ücret ödenebilecek mi ödenemeyecek mi? İşte bankalarda da 2018 bedelli askerlik kredisi adı altında kampanyalar başlattılar. Düşük faiz oranları ve uygun ödeme planlarıyla finansman imkanları sunuluyor. Peki 2018 bedelli askerlik kredisi nedir?

2018 Bedelli Askerlik Kredisi Nedir?

25 yaşından gün alan çok sayıda erkek 2018 bedelli askerlik yasasından yararlanmak istiyor. Ancak akıllarda bu paranın nasıl ödeneceği dolaşıyor. Kimileri arabalarını en uygun fiyattan satışa çıkarırken, kimileri kredi çekmek için bankalara yöneliyor. Bu esnada da bankalar diğer kredi kampanyalarından farklı olarak 2018 bedelli askerlik kredisi kampanyaları sunmaya başladılar. ING Bank’tan Garanti Bankası’na, Türkiye İş Bankası’ndan Yapı Kredi Bankası’na kadar pek çok banka düşük faiz oranları ve uygun ödeme planlarıyla kredi imkanları sağlıyorlar. Peki 2018 Bedelli Askerlik kredisi nedir, nasıl yararlanılır?

2018 Bedelli Askerlik Kredisi Başvuru Şartları!

Bankaların bedelli kredilerinden yararlanmak için 18 yaşın doldurulması gerekiyor. Aynı zamanda bir gelirinizin olması gerekiyor. Sigortalı bir işte çalışıyor olmak, bedelli askerlik dönüşü kredi ödemelerini eksiksiz yapabileceğinizi bankaya belgeli bir şekilde sunabilmeniz gerekiyor. Eğer sigortalı bir işte çalışmıyorsanız teminat gösterebileceğiniz bir taşınmaza sahip olmanız gerekiyor. Bunlar; ev, araba, arsa, arazi, dükkan olabilir. 15 bin lira bedelli askerlik kredisi alabilmek için teminat göstereceğiniz malların değerinin en az 20 bin lira ile 25 bin lira arasında olması gerekiyor. Bankalar teminatların yüzde yüzü kadar kredi vermiyor. Bankadan bankaya değişmek suretiyle yüzde 60, yüzde 70, yüzde 80 gibi oranlar belirleniyor. Teminatın yüzde 80’i kadar kredi veren bir bankadan 15 bin lira bedelli kredisi çekmek istiyorsanız en az 20 bin lira tutarında gayrimenkule sahip olmalısınız.

Bir diğer önemli nokta ise kredi notudur. Eğer önceki döneminizde kredi çekmiş ya da kredi kartı kullanmış ve tüm ödemelerinizi eksiksiz, zamanında, kara listeye girmeden yaptıysanız bankaların askerlik kredisi kampanyalarından yararlanmanız yüksek ihtimal. Ancak ödemeleriniz aksadıysa, kara listede adınız bulunuyorsa 2018 bedelli kredisi kampanyalarından yararlanmanız pek mümkün değil. Bunun için yine yüksek tutarlı bir teminat göstermeniz gerekebilir. Buna ek olarak kefil de istenebilir. Kefillerin ise kesinlikle sigortalı bir işte çalışıyor olması gerekmektedir.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,262BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
29TakipçilerTakip Et
2,400TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler