Ana SayfaEtiketlerTorba yasa

torba yasa

Kira Geliri Olanlar Dikkat! Gelir Vergisinde Önemli Değişiklik!

Aralık ayının başında yürürlüğe giren Torba Yasa ile birlikte birçok değişiklik 2018 yılı itibariyle uygulanmaya başlayacak.

2017 Sonrası Emeklilere 100 TL İyileştirme İsteği!

Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Kazım Ergün, 2016 yılının başında yayınlanan ‘yeni emekli maaşlarında 100 TL’lik iyileştirme’ düzenlemesinin, 2017 yılı itibariyle emekli olan vatandaşlar için de uygulanması için talepte bulundu.

Mehmet Şimşek Müjdeyi Verdi! Kitle Fonlaması Sistemi Çok Yakında Geliyor!

Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Torba Yasa’da yer verilen, teknoloji sektörü başta olmak üzere bütün sektörlere dair projesi olan herkesin finansmana erişebileceğini söyledi.

Çalışanlara Müjde! Artık İzin Sürelerini Uzatabilecekler!

Torba Yasanın kabul edilmesi ile birlikte çalışanlara yıllık izin müjdesinin verildiği açıklandı. Artık çalışanlar izin sürelerini uzatabilecekler.

Torba Yasa Resmî Gazete’ de!

Uzun süredir beklenen ve pek çok kişiyi ilgilendiren torba yasa resmileşti.

Torba Yasada Çiftçilerde Var!

Mecliste görüşülen ve kabul edilen vergi indirimi düzenlemesinin içerisinde çiftçilerin de yer aldığı açıklandı.

Bakan Ağbal: Torba Yasa İkinci Şansla Geldi

Dün Resmî Gazete ’de yayınlanarak yürürlüğe giren torba yasa ile borç yapılandırmayı değerlendiremeyen vatandaşlara ikinci şans verildi.

Torba Yasa Resmî Gazetede

Milyonların beklediği haber sonunda geldi. Krediye erişim kolaylığından, KOBİ’lere asgari ücret desteğine kadar oldukça geniş kapsamlı olan Torba Yasa sonunda Resmî Gazete ’de yayınlandı. Pek kişinin beklediği sicil affı da yürürlüğe girmiş oldu.

Annelere En Az 6000 Lira Destek!

Hükümetin kadınların iş hayatında aktif kalması için yaptığı çalışmalarla ek olarak, son Torba Yasa ile birlikte doğum yapan kadınlara verilen maddi destek de arttırıldı.

Emeklilere Yeni Yıl Müjdesi

Geçtiğimiz günlerde torba yasanın yürürlüğe girmesinin ardından emekliler için yeni yıl zammı da açıklandı. Torba yasanın kabul edilmesi, emekli maaşlarına %15 zam olarak yansıdı. İşte zam konusundaki diğer ayrıntılar...