Garanti Bankası Staj Başvuru Tarihleri ve Detayları

Öğrencilere ve mezunlara staj ve iş imkanları sağlayan Garanti Bankası, yılın belli dönemlerinde staj başvurularını kabul ediyor. Peki başvurular ne zaman? Adaylarda hangi kriterler aranıyor?

0
Garanti Bankası Staj Başvuru Tarihleri ve Detayları

Garanti Bankası, sektörde banka kariyer hedeflerine ulaşmak isteyen pek çok birey için imkan sağlıyor. Okudukları okullarda eğitimleri gereği staj yapmak zorunda olan öğrenciler için de staj imkanı sunmaktadır. Kendisine gelen Garanti Bankası staj başvurusunu değerlendirmeye alan banka, şartlarına uygun olduğunu tespit ettiği öğrencileri stajyer olarak bünyesinde görevlendirebilmektedir. Peki başvurular ne zaman yapılıyor? Daha da önemlisi öğrencilerde hangi şartlar aranıyor?

>>> Bankaların Güncel Stajyer Alım İlanları Burada <<<

2019 Garanti Bankası Staj Başvuru Ne Zaman ve Nereden Yapılır?

Garanti Bankası, hazırlamış olduğu Garantili Gelecek programı ile 1’nci sınıftan 4’üncü sınıfa kadar tüm üniversite öğrencileri için staj programı sunmaktadır. Bu program ile öğrencilerin iş yaşamını birebir tecrübe edinmesi ve farkındalık kazanması amacıyla;

  • Genel Müdürlük ve şube birimlerinde toplantılara katılmasını,
  • Projelere dahil olmasını,
  • banka ile alakalı çalışma ortamı hakkında bilgi sahibi olmasını sağlamaktadır.

Üstelik staj döneminin sonunda başarılı olan öğrenciler için mezuniyetini takip eden dönemde Garanti Bankası bünyesinde kariyer imkanı da sunulmaktadır.

2019 Garanti Bankası staj başvurusu, yılın belirli dönemlerinde yapılmaktadır. 3 ve 4’üncü sınıf öğrencilerinin yapabildiği bu başvuru online olarak gerçekleştirilirken, Garanti Bankası staj tarihleri ise;

  • Kış döneminde Ekim ve Haziran aylarını kapsayan 5 hafta 3 günlük süreç,
  • Yaz döneminde ise Haziran ve Ekim aylarını kapsayan 8 hafta 2 günlük süreçtir.

Garanti Bankası Staj Başvurusu Nasıl Yapılır? Gerekli Belgeler Nelerdir?

Garanti Bankası staj başvurusu yapmak isteyen öğrencilerin, banka tarafından staj dönemlerinde yayımlanan stajyer ilanlarını takip etmesi gerekmektedir. Kariyer planlama doğrultusunda yola Garanti Bankası ile çıkmak isteyen bu öğrenciler, başvurularını bu ilanlar üzerinden online olarak elektronik ortam üzerinden gerçekleştirmektedir. Başvuru esnasında talep edilen tek belge CV olurken, stajyer olarak alımlarda ise öğrencilerden bazı belgeler talep edilebilmektedir. Bu belgeler arasında;

  • Nüfus cüzdanı ve fotokopisi,
  • Öğrencilik belgesi ve not ortalaması belgesi,
  • Adli sicil kayıt belgesi.

>>> Bankaların Güncel Stajyer Alım İlanları Burada <<<

Garanti Bankası Stajyerlerine Maaş Veriyor mu?

Garanti Bankası stajyer maaşları, banka tarafından bünyesinde staj yapmakta olan öğrencilere ödemek zorunda olunan bir ücrettir. Öğrencilere maaş ödemesi, hayata geçirilen düzenleme ile zorunlu hale getirilirken, Garanti Bankası stajyer ücreti ise, genellikle öğrenciler tarafından araştırılmaktadır. Her ne kadar bu konuda net bir bilgi ancak banka üzerinden elde edilebilse de, tahmini olarak pek çok bankada olduğu üzere stajyer ücretleri 1000 TL olabilmektedir.

Bu içerikte yer alan staj bilgileri; önceki dönemlerde staj yapan öğrenciler tarafından sunulan bilgiler ışığında hazırlanmıştır. 2019 yılı döneminde staj yapacak kişilerin, ilgili bankanın resmi internet sitesi üzerinden inceleme yapmasını tavsiye ederiz.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın