Araç Sigorta/Trafik Sigortası Sorgulama

Google Haberlere Abone Ol:

Hayatınızın büyük bir bölümünü aracınızla ya seyahat ederken ya da onunla ilgilenirken geçirirsiniz. Aracınızı adeta her şeyden sakınır ona bir zarar gelmemesi için elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışırsınız. Bu konuda yapacağınız en iyi işlerden birisi de aracınızı güvenilir ve sağlam bir yerden sigortalatmaktır. Evet, aracınıza en az sizin kadar değer veren bir firmadan sigortanızı yaptırmalı ve içiniz rahat olarak seyahatlerinize devam etmelisiniz.

İyi bir firmadan araç sigorta sorgulama yaptığınız takdirde içiniz rahat olacak ve en uygun fiyata aracınızı sigortalatmış olacaksınız. Aksi takdirde kötü bir durumla karşılaştığınız zaman, eğer kötü bir yerden aracınızı sigortalatmışsanız daha da kötü durumlarla karşılaşmanız çok olası bir durum haline gelecektir. İşte bu yüzden araç sigorta sorgulama çok ama çok önemlidir. Ancak size uygun fiyat veren firmalar da bazen çok güvenilir olmayabiliyor. Bazen firmalar parayı alıp sigortayı yaptıktan sonra müşterilerinin yüzüne bakmaz oluyorlar adeta. Bu durum da biz müşterilerin sık sık karşılaştığı durumlardan biridir. Bu yüzden araç sigorta sorgulama işleminizi gayet güvenilir bir yerden yaptırmanızda yarar göreceksiniz.

Trafik Sigortası Sorgulama

Artık yapılan düzenlemelerle trafikte oluşacak sorunlar dâhilinde ya da herhangi bir durum dâhilinde gerekmekte olan ve yapılması zorunlu olan trafik sigortalarının, araç sahipleri tarafından yapılması gerekmektedir. Sigorta yapıldıktan sonra trafik sigortası sorgulama yapılarak maliyetleri öğrenilebilir. Araçlara yapılan sigorta kapsamında, araç sahibinin kaza yapması durumunda ya da vefatı söz konusu olduğunda kısacası sigortalı olan şeyin zarar içinde bulunması durumunda trafik kanunlarının maddelerine göre belirlenmiş sigorta limitine kadar ödenerek temin edilmesi gerekmektedir. Trafik sigortası yaptırmanız durumunda, meydana gelen kazalar durumunda işlem yapması için sigorta şirketlerinizin sizin için göndereceği sigorta acenteleri göndererek işlemlerinizi yapmalarına olanak sağlayacaklardır.

Yaptığınız sigorta şirketine bağlı merkezi sistem olan bilgi almak ve sigortalarınızı gözetmek adına bulunan trafik sigortası sorgulama merkezi dolayısıyla, sigorta sahibi olan kişilerin bilgi edinmesi mümkündür. Sigorta yaptırdıktan sonra sigortası yapılan araçların markası, modeli, üretim tarihi, kullanım şekli fark etmeksizin her yıl düzenli olarak ödeme yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde sigortadan faydalanamayabilmesi ve bu sebepten dolayı da belirli cezalara tabi tutulması olabilmektedir. Yapılan sigortaların coğrafi olarak sınırlandırılması tüm Türkiye genelinde olmaktadır.

Her yıl ödenmesi gereken sigorta ücreti, yıl bakımından bütün araçlar bir tutularak aynı zaman diliminde ödeme sınırı konulsa da ücret konusunda araç türüne göre farklılıkları bulunmaktadır. Sigorta sahipleri ödemesi gereken tutarı araç adına kayıtlı olan, T.C numaraları veyahut araç plakalarıyla giriş yapabilecekleri trafik sigortası sorgulama sistemine ücret ödenmeden internetin olduğu her yerden giriş yapabilir, öğrenebilirsiniz. Sigortalarınızı sorguladıktan sonra sigorta ücretlerinizi tek seferde ödeme yapmak zorunluluğu yükü yüklenmeksizin ödemelerinizi taksitlendirme yapılarak da ödemeniz mümkün olabilir. Nitekim sigorta şirketleri ödemeleri tek seferde banka tarafından hemen alacaktır. Ancak bu durum anlaşmanız olan bankaların taksitlendirme şekilleriyle sınırlı olarak taksit imkânı sunmaktadır.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Temmuz

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Garanti BBVA İş İlanları: 2022 Temmuz (Lise-Lisans)

Ramazan boyunca Garanti Bankası iş ilanları yayında olup, personel alımları yapılmaya devam ediyor. Şube ağlarını sürekli olarak genişleten banka personel alımları yaparak da kadrolarını büyütmeye devam ediyor.

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…