Gebelikte Sigara Kullanımı ve Etkileri

Google Haberlere Abone Ol:

Öncelikle, gebelikte annelerin en çok sorduğu sorulardan birisi sigara sorusu oluyor. Ve bu soruyu soran ilgili anneler yüksek oranda sigarayı bırakıyorlar. Çünkü göründüğü kadarıyla ilgili anne adayları, bebeğine herhangi bir zarar gelmemesi için sigarayı bırakmayı tercih ediyorlar.

Öncelikle sigara, solunum ve kalp sistemini oldukça etkileyen bir madde. İçeriği zaten başlı başına bir zehir. Bilmeyenlerimiz yoktur, nikotin içerdiği için de bağımlılık hali yapar. Bu bağımlılık ileri seviyelerde olunca insanı krizlere kadar götürebilir. 

Sigaranın Etkileri 

Sigaranın en büyük sorunlarından birisi kandaki oksijeni azaltması. İşte bu noktada bebeğe zarar vermeye başlıyor. Çünkü annenin kanı bebeğe doğru karışacak. Ve bu karışma sırasında, nikotinli ve oksijeni azalmış kan bebeğe gidebiliyor. Anne karnındaki bebeğin oldukça iyi ve temiz bir oksijene ihtiyacı var. Bu gereksiz oksijen eksikliği onun da kanına zarar vermekte.

Bu zehiri içen anne adaylarında öncelikle;
– Düşük riski meydana geliyor. Normalden kat kat fazla bir risk söz konusu.
– Erken doğuma yol açabiliyor.
– Gebelik döneminde kanamalar artabiliyor.
– İleride sütünüzde azalma görülebiliyor.
– Sütünüzün içerisindeki vitaminlerde azalma görülebiliyor.

Kanser riskini arttıran sigara, bebeğinize de olumsuz etki yapıyor. Hem sizin hemde gebelik döneminde bebeğinizin ileride kanser olma riskini meydana getiriyor. Hatta doğumdan sonra içilen sigara bile, süt ile bebeğe geçiş yapabiliyor.

Bu etkiler göz önünde bulundurulduğunda içmemek en mantıklı seçim olarak karşımıza çıkmakta. Asla ben bırakamam demeyin, bebeğiniz için bunu göze alın ve tek seferde bırakın. Çünkü bu birkaç aylık bir mesele değil, daha bebeğinizi aylarca emzirmek durumundasınız. Çok fazla bir etki söz konusu. Tüm anne adaylarının sigarayı bırakması en büyük temennidir.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…

Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Temmuz 2022!

Bu yazımızda ihtiyaç kredisi nedir, ihtiyaç kredisi kullanabilmenin şartları, kredi için istenen belgeler, güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ve ihtiyaç kredisi türleri bahsedeceğiz.

Denizbank 48 Farklı İlde Lise Mezunu Mobil Satış Temsilcisi Alımları Yapıyor!

Denizbank, Mobil Satış Temsilcisi kadrosunda, sahada aktif olarak bankanın ürünlerinin satışı gerçekleştirecek banka personeli alımı gerçekleştirecek.