Banka Şubesi Koronavirüs Nedeniyle Kapandı

0
Banka Şubesi Koronavirüs Nedeniyle Kapandı

Garanti Bankasının Ünye Şubesi’nde bir çalışanın koronavirüs testinin pozitif çıkması üzerine çalışan karantinaya alınırken banka şubesi geçici olarak kapatıldı.

Koronavirüs salgınının etkisi tüm ülkede devam ediyor. Elde edilen son bilgilere göre Hanboğazı Mevkii’nde bulunan Garanti Bankası Ünye Şubesi’ndeki bir çalışanın koronavirüs testi pozitif çıktı. Bunun üzerine banka şubesi geçici olarak kapatıldı. Bankada işlem yapmak isteyen vatandaşlar ise geri dönmek zorunda kaldı. Banka, 21 Eylül Pazartesi günü şubenin yeniden hizmete başlayacağını duyurdu.

Koronavirüs sebebiyle hizmetlerini durduran bir diğer banka şubesi de Türkiye İş Bankası Erzincan Şubesi oldu. Banka şubesine asılan duyuruda, “Değerli müşterilerimiz, korona virüs salgınının tüm dünyayı ve ülkemizi etkilediği bu günlerde önceliğimiz sizlerin, çalışanlarımızın ve toplumun sağlığının korunmasıdır. Bu anlayışla, kalabalık ortamların oluşturduğu, riskleri önleyebilmek üzere bazı şubelerimizin geçici bir süre için şube hizmet binalarındaki faaliyetlerini durduruyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Banka şubenin hizmete kapalı kalacağı süre boyunca müşterilerin bankaya telefonla ulaşabileceğini belirterek, hizmet vermeye devam eden diğer şubelerden müşterilerin tüm işlemlerini gerçekleştirebileceğini belirtti. Banka şubesinin ne zaman hizmete başlayacağı konusunda ise net bir bilgi verilmedi.

Bankalar yoğun kalabalıklar oluşturması ve uzun bekleme süreleri nedeniyle koronavirüs için risk oluşturan alanların başında gelmekte. Bankalar şube içinde yoğunluğu önlemek adına müşterileri sırayla içeri alıyor ve işlemlerin hızlı bir şekilde tamamlanmasını sağlıyor.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın