Denizbank 780 Milyon Dolarlık Sendikasyon Kredisi Sağladı

0
Denizbank 780 Milyon Dolarlık Sendikasyon Kredisi Sağladı

Denizbank tarafından yapılan açıklamada, bankanın 20 ülkeye ait olan toplamda 42 bankadan yüzde 115 yenileme oranı koşulu ile 780 milyon dolarlık sendikasyon kredisi sağladığı belirtildi.

Denizbank tarafından yapılan açıklamada, sendikasyon kredisi sağlama ile ilgili olarak koordinatörlük görevini Bank of America, Emirates NBD Capital ve MashreqBank üstlendi. Mizuho Bank’ın aracı banka olarak dahil olduğu işlemlerde toplam 9 tane uluslararası banka, Yetkilendirilmiş Lider Düzenleyici olarak yer aldı. Yapılan işlemlerde 367 gün vadeli olan kredinin dolar maliyeti Libor + yüzde 2,50 olarak hesaplanırken, Euro maliyeti de Euribor + yüzde 2,25 olarak gerçekleşti.

Yılın İkinci Yarısının Zirvesinde

DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada banka olarak yaptıkları yenileme oranı ile 2020 yılının ikinci yarısında sendikasyon kredisi miktarını artırma açısından zirvede olduklarını söyledi. Ateş, DenizBank olarak 2019 yılında da bir Türk bankası tarafından en büyük taze finansman sağlayan banka olduklarını hatırlatarak, finansal istikrar ve Türkiye’ye taze dış kaynak girişinin kendileri adına büyük önem taşıdığını vurguladı.

Çok Sayıda Sektöre Katkı

Yüzde 115 yenileme oranının oldukça önemli bir rakam olduğunu belirten Ateş, böylelikle çok sayıda farklı sektörde dış ticaret işlemlerinin finansmanında kullandırılmak üzere ekonomiye katkı sağladıklarını, bu durumun da bankacılık sektörü açısından iftihar edilecek bir durum olduğunu söyledi.

Henüz bir yorum yazılmadı.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Exit mobile version