Ana SayfaKredilerGüncel En Uygun Konut Kredisi Faiz Oranları

Güncel En Uygun Konut Kredisi Faiz Oranları
G

-

Devletin başlattığı ev alımlarına destek kampanyası için konut kredisi faiz oranları düşmeye başladı. Ancak bankalar tekrardan faizlerini yükseltmeye başladılar. En uygun konut kredisi faiz oranları incelendiği zaman yüzde 0,98’den başladığı görülmekte. Detaylar için yazıyı okuyunuz.

En Uygun Oran Yüzde 0,98

Şuanda bankalar arasında kredi faizleri konusunda bir rekabet var. En uygun oranları ise kamusal sermayeli yani devlet bankaları veriyor. Bu bankaların listesi ise şu şekildedir.

  • En uygun kar oranı ile finansman sunan banka Vakıf Bankasıdır. Banka 10 yıl vade için yüzde 0,98 oranında kar oranı uyguluyor.
  • İkinci en uygun konut kredisi faiz oranı ise 3 bankada aynı durumda. Ziraat Bankası, Vakıf Katılım Bankası ve Halk Bankası 10 yıl vade için düşük faiz oranı sunuyor. Ayrıca aynı oranda kar payı uygulayan Ziraat Katılım Bankası da yüzde 1,27 oranında kar oranı uyguluyor. İş Bankası da kampanya kapsamında 10 yıl vade için yüzde 0,98 oranında kredi faizi uyguluyor. Ziraat Bankası şuanda yüzde 0,98, Vakıf Katılım Bankası yüzde 1,49, Halkbank ise şuanda yüzde 0,98 faiz uyguluyor.
  • Üçüncü sırada ise yine birçok banka bulunuyor. Finansbank, Anadolu Bank, TEB gibi bankalar 10 yıllık vade için uygun kredi faizi uyguluyor. Ayrıca Albaraka Türk katılım Bankası da yüzde 1,65 oranında kar oranı sunuyor. Finansbank yüzde 1,46, Anadolubank yüzde 1,97, TEB ise yüzde 1,49 faiz uyguluyor.
  • Dördüncü sırada ise Odeabank bulunuyor. Odeabank 10 yıl vadeli konut kredisi faiz oranları olarak düşük oranlarda kredi faizi uyguluyor.
  • Beşinci sırada ise Akbank ve HSBC bulunuyor. Bu bankalar 10 yıl vadeli konut kredisi için sırasıyla yüzde 1,63 ve yüzde 2,0 oranında kredi faizi uyguluyor.
  • Altıncı sırada ise 10 yıllık konut kredisi için yüzde 1,55 oranında kredi faizi uygulayan Garanti Bankası bulunuyor.
  • Yedinci Sırada sırasıyla yüzde 1,57 ve yüzde 1,49 kar oranı uygulayan katılım bankaları olan Kuveyt Türk ve Türkiye Finans bulunuyor.
  • Sekizinci sırada ise 10 yıllık vade için Denizbank, Şekerbank ve Yapı Kredi sırasıyla yüzde 1,69, yüzde 2,19 ve yüzde 1,34 faiz
  • Dokuzuncu sırada ise ING Bank’ın yüzde 1,55 faiz oranı olan 10 yıl vadeli konut kredisi yer alıyor.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,361TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol