Ana SayfaGündemHalkbank’tan 100.000 Kadına 8 Milyar TL Kredi Hediyesi

Halkbank’tan 100.000 Kadına 8 Milyar TL Kredi Hediyesi
H

-

Halkbank 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde “Üreten Kadınlar” girişiminde bulunmuş ve bir hareket başlatmıştı. Yaptığı bu girişim ile Halkbank, yalnızca 1 ayda 10.000 üzerinde kadına ulaşmayı başardı ve 625 milyon TL kredi kullanımını sağladı. Halkbank şimdi ise 2021 yılı sonuna kadar tam 100.000 kadına ulaşmayı ve 8 milyar TL kredi kullanımını sağlamayı amaçlıyor. Konu ile ilgili Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan açıklamada bulundu. Arslan’ın yaptığı açıklamaya göre kendi işini kurmak isteyen ya da kendi işini daha da geliştirerek büyütmek isteyen kadınları desteklemek istediklerini bu nedenle de bu üreten kadınlar girişiminde bulunarak onlara kredi hediyesi imkanı sağladıklarını belirtti.

Kredi Hediyesi Aylık 625 Milyon Türk Lirası

Halkbank’tan 100.000 Kadına 8 Milyar TL Kredi Hediyesi
Halkbank’tan 100.000 Kadına 8 Milyar TL Kredi Hediyesi

Osman Arslan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde çalışmalara başladıklarını fakat ilk başta bu kadar büyük ve yoğun bir ilgi beklemediklerini belirtti. Karşılaştıkları ilgi ile kadınlarımızın gücünün ve istediklerinde yapamayacakları hiçbir şey olmadığının bir kez daha farkına vardıklarını belirten Arslan, yalnızca bir ayda 10.000 kadına ulaştıklarını ve 625 milyon TL kredi imkanı sağladıklarını belirtti. Kredi hediyesinin yalnızca kendi işini kurmak isteyen ya da işlerini büyütmek isteyen kadınlar için olduğunu sözlerine ekleyen Arslan, yıl sonuna kadar kullanılan krediler de 36 ay vade yapıldığını ve ilk 6 ay ödeme alınmadığı ayrıca da 100.000 TL’ye kadar kredi kullanılabildiğini açıkladı.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

1 adet yorum var, sen de görüşlerini yaz!

  1. Halkbankası 5 yıldır düşüyor. Banka yönetimi ise yatırımcılara sahip çıktığına dair bir açıklama yapmıyor. Defter değeri 17,35 değil mi? Şuan 4,29 . Arz fiyatı 11 usd şimdiki fiyatı 0.50 cent. Nereden degerlendirirsek değerlendirelim zararımız çok fazla. Neden önlem alınmadı şimdiye kadar. Bundan sonra bankanın izleyeceğı yol haritası nasıl olacak? Dahada alt kademeler olacak mı? Citinin hayal ettiği bizim ise imkansız gördüğümüz 3.75 hedefi gerçek mi olacak? Banka neden geri alım yapmıyor? Hiç bir bilgi alamıyoruz. Sadece gazete haberleri? Dolara, faize altına değilde Halkbank hissesine yatırım yapmanın mükafatı bu olmamalıydı. Bizi yönetim ve varlık fonu yapayalnız bıraktı. Anlam veremiyorum.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,361TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol