Ana SayfaEkonomiEn Uygun Bayram Kredileri Hangileridir?

En Uygun Bayram Kredileri Hangileridir?
E

-

Bilindiği üzere ülkemizde bayram coşkusu yeri doldurulamaz bir şey. Bayramda büyükler ziyaret edilir, harçlıklar toplanır ve bütün aile birarada olur. Bayram için hazırlıklar yapılır, türlü alışverişlere çıkılır. Bu masrafların da karşılanması için iyi bir bütçeye sahip olmak gerekir.

Bütçesinde sıkıntı yaşayanlarsa bayramda nakit problemleriyle karşı karşıya gelebilirler. Bayramda ihtiyaçların arttığı ve sürekli yapılan harcamalar söz konusuyken bu doğal bir durumdur.

Bu ihtiyaçları kendileri için fırsata dönüştüren bankalar da bayrama özel ihtiyaç kredileri vermektedirler. Bayramda finansal destekçiniz olan bayram kredileriyle siz de rahat bir nefes alabilrisiniz.

Çoğu birey doğal olarak kendisi için en uygun krediye yönelecektir. Bayramda çeşitli faiz indirimleri de uygulayan bankaların ihtiyaç kredileri daha uygun olacaktır. Ancak yine de bankalar arasında bir terccih yapılırken en uygun bayram kredisi veren bankanın yolu tutulacaktır. Peki en uygun bayram kredileri hangileridir?

Her banka kredi vermediği için öncelikle bayrama özel ihtiyaç kredisi veren bankaların listesini oluşturmak gereklidir. Bu bankalar; Fibabanka, Vakıfbank, Garanti Bankası, Finansbank, Odeabank, Abank, İş Bankası.

Faiz oranları bazında bir inceleme yapılırsa; bayrama özel olarak Instagram İhtiyaç Kredisi sunan Fibabanka, en düşük faiz oranları sunan banka olacaktır. Fibabanka %0,99’dan başlayan faiz oranlarıyla karşımıza çıkmaktadır.

Kampanyanın son geçerlilik tarihi 9 Eylül 2016 iken 30.000 TL’ye kadar kullanabileceğiniz kredi için Instagram’den tag açarak kredi başvurusunu gerçekleştirebiliyorsunuz. Faiz oranları çekeceğini kredi tutarı ve vade süresine göreyse %1,34’e kadar çıkmaktadır.

Fibabanka ayrıca bayram kredisi kampanyasıyla da bayrama özel bir ihtiyaç kredisi sunmaktadır. Uygulanan faiz oranları %1,09 ve %1,34 arasındadır.

Her iki kredi için de 36 aya varan vadeler uygulanmaktadır. Düşük faiz oranlarını izleyen bir diğer banka %1,18’den başlayan faiz oranlarıyla Abank olacaktır. Abank %1,18 ve %1,21 arasında değişen faiz oranları uygulamaktadır.

Eğer yüksek tutarlı ihtiyaçlarınız söz konusuysa, Garanti Bankası bayrama özel ihtiyaç kredisi ise 50 bin TL’lik kredi için %1,19’luk faiz oranları uygulamaktadır. 36 ay vade seçeneğiyle %1,19 faiz oranıyla 50 bin TL’lik  ihtiyaç kredisinden faydalanabilirsiniz. 25 bin TL’lik kredi için faiz oranı biraz artış gösterip %1,32 olmaktadır. Bu kredi için pek uygun denilmesi doğru olmayacaktır.

Finansbank ile devam edilirse, Finansbank bayram kredisi %1,20’den başlayan faiz oranları uygulamaktadır. Müşteri skorunuz yüksekse %1,20 gibi faiz oranlarıyla karşılaşabilirsiniz ve aylık 358 TL’lik taksitlerle 36 ay vadede borcunuzu ödeyebilirsiniz. Ancak müşteri skorunuz düşükse %1,63’e kadar uygulanan faiz oranları sizleri karşılamaktadır.

Uygun olarak nitelendirelebilecek bayrama özel ihtiyaç kredileri bunlardır. Ancak diğer kredilerin ihtiyaç kredisi faiz oranlarını merak edenler için şu şekildedir; İş Bankası Geleneksek Bayram Kredisi %1,27, Vakıfbank Geleneksel Bayram Kredisi %1,27 ve Odeabank ise %1,29’dan başlayan faiz oranlarıyla sizleri karşılamaktadır.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,385TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol