Akbank’tan 3 Ay Borç Ertelemeli Kredi

Akbank sayesinde alabileceğiniz birçok kredinin borç erteleme özelliği bulunuyor. Ancak genel olarak borç erteleme özelliği bulunan kredileri alıp borcunuzu birkaç ay ertelediğinizde kredi faiz oranları yükseliyor. Yani vade sayısını çoğalttığınız sürece kredi faiz oranı da artış gösterecektir.

Akbank direkt kredi kapsamında alabileceğiniz kredinin maksimum limiti 15 bin liradır. Ancak bu limit sadece internetten başvuruya özeldir. Eğer sizler en yakın Akbank şubesine giderek başvuru yapabilirseniz daha fazla miktarda bir kredi için de başvurabilirsiniz. Akbank internet sitesinden krediye başvurmanız halinde krediyi alıp alamayacağınız konusunda sizlere bilgi veren bir sms alıyorsunuz.

Akbank direkt kredi için belirlenen kredi faiz oranı yüzde 1,39’dur. Bu krediyi almak isteyen kişilerin çeşitli masrafları ve ek ücretleri de ödemesi gerekiyor. Örneğin kredi için belirlenen kredi tahsis ücreti 75 liradır. 75 liralık kredi tahsis ücreti 15 bin lira kredi alan kişiler için geçerlidir.

Akbank direkt kredi için hayat sigortası yaptırmanız gerektiğini de unutmanız gerekmiyor. Buna ek olarak BSMV gibi çeşitli vergiler de krediye eklenmektedir. Kredi için herhangi bir kefil gerekmiyor.

Kredi almanız halinde ilk 3 ay borç erteleme özelliğini kullanabilirsiniz. Böylece krediyi aldığınız süreden tam 3 ay sonra taksit ödemeye başlarsınız. Kredi için belirlenen faiz oranı sabit olmakla beraber 1 aydan 36 aya kadar tüm vade seçenekleri için kredi faiz oranı 1,39’dur.

15 bin liralık bir kredi alarak 36 ay vade isteyen kişiler Akbank’a bu kredi için aylık olarak 557 lira ödeme yaparlar. Daha detaylı bir hesaplama tablosuna ulaşmak için Akbank resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

2 × 5 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.