Ana SayfaEkonomiHibrit Otomobilde Vergi İndirimi

Hibrit Otomobilde Vergi İndirimi

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Japon otomotiv şirketi olan Toyota markasının ürettiği hibrit teknolojisiyle çalışan Lexus markasının Türkiye Operasyonlar Direktörü Selim Okutur hibrit otomobillerde uygulanacak olan Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) indiriminin olumlu bir süreci başlattığını dile getirdi. Okutur, Lexus markasının bir anda büyüdüğünü ve 2015 yılında 600 bin tane araç sattıklarını belirterek dünyanın en hızlı büyüyen otomobil markası haline geldiklerini anlattı.

  Selim Okutur, Lexus markası ile ilgili olarak premier sınıf düzeyinde araç yaptıklarını açıklarken aynı zamanda araç sonrası bakım yapan da 60 tane şubelerinin olduğunu dile getirdi. Türkiye’ye Lexus markasının 2015 yılında girdiğini belirten Okutur Türkiye’nin vergi sistemi sebebiyle bu kadar geç kalındığını açıkladı.

  Selim Okutur yaptığı açıklamada araç markalarının insanlar tarafından çevre dostu olarak tanındığını ve bu sebeple de gurur duyduklarını ifade etti. Avrupa’nın birçok farklı bölgesinde satış yaptıklarını belirten Türkiye’de çalışmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

  Çevreye Faydalı Bir Teknoloji

  Lexus markasının Türkiye Operasyonlar Direktörü Selim Okutur araçlarında hibrit teknolojisini kullandıklarını ifade etti ve bu teknolojinin hem maddi kazanç sağladığını hem de çevreye dost bir teknoloji olduğunu dile getirdi. Okutur 10 yıldır bu sistemi kullandıklarını açıkladı. Türkiye’de yapılan ÖTV indirimi sonrası Hibrit teknolojisiyle çalışan araç sayısının artacağını dile getiren Okutur Avrupa’da da bu teknolojiyi destekleyen uygulamaların yapıldığını belirtti.

  Okutur Lexus markası olarak en çok müşteri memnuniyetine önem verdiklerini belirtti ve bu konuda helikopter ile de hizmet verdiklerini anlattı. Müşterinin zor bir durumunda helikopter kullanımı da yaptıklarını belirten Okutur özel tırlarla araç transferi yaptıklarını da ifade etti. 

  Bakanlar Kurulu geçtiğimiz günlerde Hibrit otomobiller için ÖTV indirimi yaptıklarını duyurmuştu. İndirim Resmi Gazete’de yayımlandıktan sonra yürürlüğe girmişti. Buna göre 50 KW’yı geçip motor silindir hacmi 1.800 cm3’yi geçmeyen araçlarda ÖTV yüzde 45’e indirilmiş, motor gücü 100 KW’yı geçip motor silindir hacmi 2.500 cm3’ü geçmeyen araçlar içinde ÖTV yüzde 90’a çekilmişti.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,249TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Kuveyt Türk Gişe Yetkilisi Alımları Yapıyor!

  Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.

  Yurt İçi Piyasaları TCMB Faiz Kararına Odaklandı!

  Küresel piyasalarda, ABD Merkez Bankası toplantısından sonra süregelen belirsizlikler sebebiyle negatif bir seyir izlenirken,...

  Emeklilere Müjde: En Düşük Emekli Maaşları 7.500 TL Oldu!

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam davet edildiği canlı yayın programında önemli açıklamalarda bulundu....

  Banka Mülakatında Başarılı Olmanın Sırrı Soruları Bilmekten Geçer!

  Bankaların düzenlediği sınavlar, mezun olunan bölümler gibi birçok şartı başarılı bir şekilde arkada bırakan bankacı adayları, genellikle mülakat aşamasında bir takım sorunlar yaşamaktadır. Bu yüzden banka mülakatında sorulan sorulara genel bir yaklaşım ile bilgilendirme yapmak istedik.

  Bankalar EYT’liler için Yarışıyor: EYT Destek Kredisi Hazırlandı!

  Neredeyse 2,5 milyon insanın EYT’den faydalanarak emekli olması, bankalardaki rekabet ortamını artırdı. Bir yandan...

  4 Banka Müfettiş Yardımcısı Alımı Yapıyor!

  2023 yılı güncel banka iş ilanları arasında yer alan duyurulara göre 4 banka Müfettiş...