Ana SayfaEkonomiHibrit Otomobilde Vergi İndirimi

Hibrit Otomobilde Vergi İndirimi

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Japon otomotiv şirketi olan Toyota markasının ürettiği hibrit teknolojisiyle çalışan Lexus markasının Türkiye Operasyonlar Direktörü Selim Okutur hibrit otomobillerde uygulanacak olan Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) indiriminin olumlu bir süreci başlattığını dile getirdi. Okutur, Lexus markasının bir anda büyüdüğünü ve 2015 yılında 600 bin tane araç sattıklarını belirterek dünyanın en hızlı büyüyen otomobil markası haline geldiklerini anlattı.

Selim Okutur, Lexus markası ile ilgili olarak premier sınıf düzeyinde araç yaptıklarını açıklarken aynı zamanda araç sonrası bakım yapan da 60 tane şubelerinin olduğunu dile getirdi. Türkiye’ye Lexus markasının 2015 yılında girdiğini belirten Okutur Türkiye’nin vergi sistemi sebebiyle bu kadar geç kalındığını açıkladı.

Selim Okutur yaptığı açıklamada araç markalarının insanlar tarafından çevre dostu olarak tanındığını ve bu sebeple de gurur duyduklarını ifade etti. Avrupa’nın birçok farklı bölgesinde satış yaptıklarını belirten Türkiye’de çalışmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Çevreye Faydalı Bir Teknoloji

Lexus markasının Türkiye Operasyonlar Direktörü Selim Okutur araçlarında hibrit teknolojisini kullandıklarını ifade etti ve bu teknolojinin hem maddi kazanç sağladığını hem de çevreye dost bir teknoloji olduğunu dile getirdi. Okutur 10 yıldır bu sistemi kullandıklarını açıkladı. Türkiye’de yapılan ÖTV indirimi sonrası Hibrit teknolojisiyle çalışan araç sayısının artacağını dile getiren Okutur Avrupa’da da bu teknolojiyi destekleyen uygulamaların yapıldığını belirtti.

Okutur Lexus markası olarak en çok müşteri memnuniyetine önem verdiklerini belirtti ve bu konuda helikopter ile de hizmet verdiklerini anlattı. Müşterinin zor bir durumunda helikopter kullanımı da yaptıklarını belirten Okutur özel tırlarla araç transferi yaptıklarını da ifade etti. 

Bakanlar Kurulu geçtiğimiz günlerde Hibrit otomobiller için ÖTV indirimi yaptıklarını duyurmuştu. İndirim Resmi Gazete’de yayımlandıktan sonra yürürlüğe girmişti. Buna göre 50 KW’yı geçip motor silindir hacmi 1.800 cm3’yi geçmeyen araçlarda ÖTV yüzde 45’e indirilmiş, motor gücü 100 KW’yı geçip motor silindir hacmi 2.500 cm3’ü geçmeyen araçlar içinde ÖTV yüzde 90’a çekilmişti.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.