Hibrit Otomobilde Vergi İndirimi

Google Haberlere Abone Ol:

Japon otomotiv şirketi olan Toyota markasının ürettiği hibrit teknolojisiyle çalışan Lexus markasının Türkiye Operasyonlar Direktörü Selim Okutur hibrit otomobillerde uygulanacak olan Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) indiriminin olumlu bir süreci başlattığını dile getirdi. Okutur, Lexus markasının bir anda büyüdüğünü ve 2015 yılında 600 bin tane araç sattıklarını belirterek dünyanın en hızlı büyüyen otomobil markası haline geldiklerini anlattı.

Selim Okutur, Lexus markası ile ilgili olarak premier sınıf düzeyinde araç yaptıklarını açıklarken aynı zamanda araç sonrası bakım yapan da 60 tane şubelerinin olduğunu dile getirdi. Türkiye’ye Lexus markasının 2015 yılında girdiğini belirten Okutur Türkiye’nin vergi sistemi sebebiyle bu kadar geç kalındığını açıkladı.

Selim Okutur yaptığı açıklamada araç markalarının insanlar tarafından çevre dostu olarak tanındığını ve bu sebeple de gurur duyduklarını ifade etti. Avrupa’nın birçok farklı bölgesinde satış yaptıklarını belirten Türkiye’de çalışmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Çevreye Faydalı Bir Teknoloji

Lexus markasının Türkiye Operasyonlar Direktörü Selim Okutur araçlarında hibrit teknolojisini kullandıklarını ifade etti ve bu teknolojinin hem maddi kazanç sağladığını hem de çevreye dost bir teknoloji olduğunu dile getirdi. Okutur 10 yıldır bu sistemi kullandıklarını açıkladı. Türkiye’de yapılan ÖTV indirimi sonrası Hibrit teknolojisiyle çalışan araç sayısının artacağını dile getiren Okutur Avrupa’da da bu teknolojiyi destekleyen uygulamaların yapıldığını belirtti.

Okutur Lexus markası olarak en çok müşteri memnuniyetine önem verdiklerini belirtti ve bu konuda helikopter ile de hizmet verdiklerini anlattı. Müşterinin zor bir durumunda helikopter kullanımı da yaptıklarını belirten Okutur özel tırlarla araç transferi yaptıklarını da ifade etti. 

Bakanlar Kurulu geçtiğimiz günlerde Hibrit otomobiller için ÖTV indirimi yaptıklarını duyurmuştu. İndirim Resmi Gazete’de yayımlandıktan sonra yürürlüğe girmişti. Buna göre 50 KW’yı geçip motor silindir hacmi 1.800 cm3’yi geçmeyen araçlarda ÖTV yüzde 45’e indirilmiş, motor gücü 100 KW’yı geçip motor silindir hacmi 2.500 cm3’ü geçmeyen araçlar içinde ÖTV yüzde 90’a çekilmişti.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...