Yapı Kredi ile Alibaba.com Ortaklık Anlaşmasına İmza Attılar

0

Yapı Kredi Bankası ile uluslararası faaliyet gösteren Çin merkezli e-ticaret sitesi Alibaba.com’un Türkiye ayağındaki temsilcisi E-Glober anlaşma ile bir ortaklığa imza attılar. Bu ortaklık sayesinde Alibaba.com Global Gold Supplier kategorisinde yer alan üyeler indirimli olarak Yapı Kredi Bankası Sedir Maxi Dış Ticaret Paketi’nden yararlanma hakkına sahip olabilecekler. 

Yapı Kredi Bankası tarafından açıklama ile E-Glober ile gerçekleştirilen anlaşmanın detayları hakkında bilgiler verildi. Ayrıca  Yapı Kredi KOBİ ve Tarım Bankacılığı Grup Direktörü Aslı Düzenli’nin de görüşlerine yer verildi.  Hizmette sınır yoktur politikası ile ilerleyen Yapı Kredi açıklama metninden şunlardan bahsetti: 

” E-Glober ile yapmış olduğumuz anlaşma ile birlikte Alibaba.com Global Gold Supplier üyeliğine sahip olan KOBİ’ler ihracatlarında artış sağlayacaklar, aynı zamanda anlaşma dahilinde maliyetlerinde ciddi azalmalar görebilecekler. Sedir Maxi Dış Ticaret Paketi’ne sahip olabilecek olan bu üyeler ithalat ve ihracatlarında oluşacak komisyon ve diğer masraflar için büyük oranlarda daha az ödeme yapacaklar. Kurye masrafları ile döviz işlemlerindeki havale komisyonlarında da şuanda yaptıkları ödemelerden daha az oranında ödeme yapacaklar. Bir diğer avantajda kurumsal internet şubesinden ücretsiz bir şekilde SWIFT gönderimi hakları olacak.  

Anlaşma gereği Yapı Kredi Sedir Maxi Dış Ticaret Paketi sahibi olan mevcut Global Gold Supplier üyeleri 250 liralık bir indirimden yararlanabilecekler. Yeni üye olanları ise 500 liraya kadar varan indirimler bekliyor.  

Bankamız bünyesinde bulunan bir çok KOBİ’ye destek sağlayacağını düşündüğümüz bu uygulamanın önümüzdeki süreçlerde daha avantajlı bir hal alması için gerekli çalışmaları yürüteceğiz. ”  

E-Glober Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Orkan Aytulun: ” Bu yapılan anlaşma sayesinde Türkiye’nin 2023 politikasındaki ihracat hedeflerine ulaşması konusunda bizimde katkılarımız olacak. Aynı zamanda anlaşma ile bir çok ihracat yapan girişimcimize destek olmuş olacağız. Anlaşma ile E-Glober’in Türk ihracatçısı için uluslararası piyasadaki en güvenilir yol arkadaşı olma hedeflerine bir adım daha yaklaşılacak. ” dedi. 

Yapılan açıklamalara göre Alibaba.com Global Gold Supplier üyeleri 10 ile 31 Ekim 2016 tarihleri arasında başvurularını yaparak bu kampanyadan yararlanma hakkına sahip olacaklar.  

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın