A Bank’tan Konut Kredisi Fırsatı

0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bankalara yapmış olduğu çağrının ardından konut kredisi oranlarını düşüren bankalardan biri de A Bank. Bankanın yapmış olduğu indirim özellikle kısa vadeli kredi kullanımlarını etkilemektedir.

A Bank konut kredisi faiz oranlarında gerçekleştirdiği düşüşle birlikte konut kredilerindeki faizi yüzde 0,89’a kadar indirdi. 2 yıla kadar vadeli konut kredisi faiz oranını yüzde 1,11’den yüzde 0,89’a kadar çeken banka, borcunu kısa vadede ödemek isteyenler için fırsat sunuyor.

Vade Uzadıkça Faiz Oranı Artıyor

Kısa vadede uygun olan faiz oranları, vade süresi arttıkça doğru orantılı olarak artış göstermektedir. 25-60 ay arası vadede faiz oranı da doğru orantılı olarak artarak 0,99 seviyesine çıkmaktadır. Vade Süresi 61 ay ile 120 ay aralığına geldiğinde; yani müşteriler borçlarını daha uzun vadeye yaymak istediklerinde faiz oranları da 1,09 seviyesine tırmanmaktadır.

Konut kredisi kampanyası kapsamında kredi kullanmak isteyen müşteriler alacakları konutun ekspertiz değerinin ancak yüzde 80’ine kadar kredi kullanma imkanına sahiptir. Kalan meblağın ise müşteriler tarafından karşılanması zaruridir.

Kredi Tahsis Ücreti Binde 5

A Bank müşterilerinden dosya masrafı olarak çekilen kredi tutarının binde beşi oranında dosya masrafı tahsil etmektedir. 100.000 Türk Lirası kredi kullanımında bu meblağ 500 Türk Lirası olarak müşterilere yansıtılmaktadır. Ayrıca konut kredisi kullanabilmek için sigorta yapılması zorunludur.

Kredi teminatı için Hayat Sigortası yapılması gereklidir. Sigorta tutarı yaş, cinsiyet ve kredi tutarına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Hayat sigortası poliçe primi ve konut sigortası poliçe primi müşterilerden ayrıca tahsil edilmektedir. Hayat sigortası ve konut sigortası kredi vadesi devam ettiği sürece her yıl yenilenmek durumundadır.

 

Henüz bir yorum yazılmadı.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Exit mobile version