Yerel Üreticiye Bir Destek de Odea Bank’tan!

0

Ülkemizde köylerde yaşayan nüfus her geçen yıl giderek azalmaktadır. Bu durumda doğal olarak doğal ürünlerin yetişmesi zorlaştırmakta ve paralel olarak da arz eksikliğinden dolayı maliyetlerin artmasına neden olmaktadır. Bu duruma kayıtsız kalmayan Odea Bank çiftçiler için bir kredi kampanyası düzenledi.

Odea Bank kırsalda faaliyet gösteren, yahut göstermek niyetinde olan; çiftçi, besici, gibi iş kollarına destek vermek üzere yola çıkmış durumda. Üreticinin yanında olmak isteyen Odea Bank likidite sıkıntısı yaşayan yerel üreticinin problemini çözmek hedefinde.

Odea Bank’tan 7 Yıla Varan Vadelerde Geri Ödeme Olanağı

Odea Bank’ın çiftçilere ve besiciler sunduğu kredi fırsatı kapsamında 100.000 Türk Lirasına kadar nakit desteği kullanılabilmektedir. Çekilen kredi 7 yıla varan vadelerle geri ödenebilecektir. Alınan kredi tutarı ve geri ödeme vade süresine bağlı olarak çiftçinin Odea Bank’ta karşılaşacağı faiz oranı farklılık göstermektedir.

Banka tarafında 100.000 Türk Lirası için 5 yıl vadeye kadar öngörülen faiz oranı aylık yüzde 1,26’dır. Çekilen kredi için vade süresi 60 ay ile 120 ay aralığında olursa uygulanacak faiz oranı aylık yüzde 1,37 seviyesine yükselmektedir. Yerel üreticiler bu kredi ile hayvancılıktan meyveciliğe kadar geniş bir yelpazede modern tesislere sahip olabilirken; bu durum hem ülke ekonomisine hem de çiftçinin karlılığına da katkı sağlamaktadır.

Odea Bank Tarafından Kredi İçin Talep Edilen Belgeler

Odea Bank kredi kullandırımı sırasında müşteriden çeşitli belgeler talep edilmektedir. İş planı, başvuru formu, proje fizibilitesi ve en önemlisi de ÇKS (Çiftçi Kayıt Sistemi Belgesi) müşteriden talep edilmektedir. Başvuruda bulunan gerçek kişiler için kimlik bilgileri, tüzel kişiler için ise firma bilgilerini içeren belgeler banka tarafından istenmektedir. Bu belgeler ile Odea Bank şubelerine şahsen başvuru yapılması gerekmektedir.

 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın