Ana SayfaEkonomiTürkiye Doğalgaz Yaygınlığını Artıracak!

Türkiye Doğalgaz Yaygınlığını Artıracak!
T

-

Başbakan Binali Yıldırım 40 ilçeye doğal gaz dağıtımını başlattı. Yeni tesislerle birlikte 200 bin hane ve 800 bin vatandaş doğal gaz ile buluşuyor. Başbakan Binali Yıldırım Erzincan’da doğal gaz dağıtım törenine katıldı. Başbakan törende yaptığı konuşmada 14 yıllık Ak Parti iktidarlığı sürecinde yapılan yeniliklerden ve Türkiye’nin her alanda ilerlemesinden bahsetti. “14 yılda enerjide, sağlıkta, ulaşımda, eğitimde her alanda milletimizin yüzünü güldürecek hizmetler gerçekleştirdik.” dedi.

Başbakan Yıldırım; Ak Parti iktidarının verdiği her sözü yerine getirdiğinin altını çizdi. Türkiye’nin gün geçtikçe ilerlediğini belirterek; “Köyler kalkınırsa beldeler kalkınır, beldeler kalkınırsa ilçeler kalkınır, ilçeler kalkınırsa iller kalkınır, iller kalkınırsa Türkiye kalkınır. Gelecek 10 yılda Türkiye 3. sıraya yükselecek. 78 bin megavat ile enerjiyi artırdık.” dedi.

Büyümemiz Hız Kesmeden Devam Edecek!

Başbakan Binali Yıldırım Türkiye’nin hız kesmeden büyüdüğünü belirterek; “Özel sektör yüzde 66 ile büyüyor” dedi. Yeni yapılan doğal gaz tesislerinden bahseden Binali Yıldırım; “300 milyonluk yatırım ile 40 ilçemizi doğal gaz ile buluşturuyoruz.” dedi. Başbakan Binali Yıldırım açılan doğal gaz tesisleriyle birlikte 200 bin hanenin doğal gaza kavuşacağını belirtti. Toplamda ortalama 800 bin vatandaşın yeni açılan doğal gaz tesisleriyle doğal gaz kullanımına başlayacağı bildiriliyor. Binali Yıldırım “Üzümlü ilçesinde aynı zamanda imalatı tamamlanan ve doğal gaz arzı sağlanan 2 bin 900 konutun da doğal gazı bağlanıyor.” diye sözlerini sürdürdü.

Başbakan Binali Yıldırım yaptığı konuşmanın ardından yanında bulunan milletvekili ve bakanları yanına davet ederek doğal gaz dağıtımını başlatmak için birlikte butona bastılar ve Türkiye’nin dört bir yanından 40 ilçeye doğal gaz dağıtımını başlatılmış oldu.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,262BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
39TakipçilerTakip Et
2,411TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol