Ana SayfaEtiketlerDoğalgaz

doğalgaz

Avrupa Gazı Türkiye Üzerinden Alacak!

Türk Akımı Boru Hattı projesinde çalışmalar son sürat devam ediyor. Projenin basın sözcüsü olan Aslı Esen tarafından yapılan açıklamada, hattın toplamda 15 milyon konut için enerji sağlayabilecek yıllık kapasiteye sahip olduğunu, ilk hattın Mayıs ayında Türkiye’ye ulaşmasını hedeflediklerini aktardı.

Dışa Bağımlılık Azalıyor! Doğalgaz Gazlaştırma Tesisi Yıl Sonunda Devreye Girecek!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Hatay Dörtyol ve Saroz Körfezi’nde iki adet yeni FSRU tesisinin 2017 yılı sonunda devreye sokulacağını duyurdu.

İstanbul Dünya Enerji Devlerine Ev Sahipliği Yapıyor

Dünya Enerji Devleri, doğalgaz ve petrol ile alakalı her ayrıntıyı konuşmak üzere İstanbul’da bir araya geliyor. Sloganı TurKEY For Energy (Enerji için anahtar Türkiye) olan zirve, Cumhurbaşkanının önderliğinde Enerji Bakanı Berat Albayrak’ın katılımı ile gerçekleştirilecek.

İsrail’den Doğalgaz Açıklaması Geldi!

İsrailli yetkililer Türkiye – İsrail doğalgaz hattı ile ilgili açıklamada bulundu. Yetkililer, İsrail gazının Türkiye’ye taşınacağı konusunda iyimser olduklarını sürecin ciddiye alındığını söyledi.

EPDK Affetmiyor! 4 Şirkete Ceza Kesildi!

EPDK kuralara uymayan akaryakıt şirketlerini affetmiyor. Resmî gazete ’de yayımlanan ilana göre 4 şirkete toplam 1 milyon 329 bin lira ceza kesildi.

2020’ye Kadar 206 İlçeye Daha Doğalgaz Gelecek

206 ilçede daha doğalgaz erişimi sağlanması için 3,5 milyar liralık yatırım yapılacak.

EPDK: Doğalgaz Şirketlerine Kayyum Atanabilecek

EPDK doğalgaz şirketlerine kayyum atanabilmesinin önünü açan bir düzenleme yapıyor.

Doğalgaz ’da Rekor Kırıldı

14 Şubat’ta doğalgaz rekoru kırıldı.

Doğu’da Elektrik Rekoru Kırıldı!

Havaların soğuması ile elektrik kullanımın artması ile ocak ayında son 4 yılın rekoru kırıldı.

BOTAŞ Doğalgazda Kesintiye Gitti, Elektrik Sorunu Yaşanabilir

Sektör hakkında bilgi veren bir yetkili, BOTAŞ’ın geçtiğimiz haftalarda soğuk hava gerekçesi ile kesintiler yaptığını belirtti.

Doğalgaz Kesintisine Yeni Uygulama

Pek çok vatandaşın zaman zaman maruz kaldığı keskin çizgileri esneten EPDK taslağına göre, 50 liranın altında borcu olan abonelerin gazı kesilmeyecek. Ayrıca Cuma ve resmî tatil günlerinde de doğalgaz kesintisi yapılmayacak.

Petrol ve Doğalgaz Aramaya 23 Yılda 23 Trilyon Dolar Harcanacak!

Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) tarafından yayımlanan “2016 Dünya Enerji Görünümü Raporu’na” göre 2040 yılına kadar küresel çapta doğalgaz ve petrol aranması ve işletilmesi için devasa bir meblağ harcanacak. Önümüzdeki 23 yıllık zaman dilimi için ön görülen meblağ tam 23 trilyon dolar.