Ana Sayfa KOBİ KOSGEB’den KOBİ’lere Yeni Faizsiz Kredi Müjdesi!

KOSGEB’den KOBİ’lere Yeni Faizsiz Kredi Müjdesi!

-

KOSGEB (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme İdaresi Başkanlığı), KOBİ’lerin (Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler) desteklenmesi için bir adım daha attı. Esnafa 1 milyar 500 milyon Türk Lirasını aşan miktarda faizsiz kredi desteği sunulmasında sona gelindi.

KOSGEB Başkanı Recep Biçer; “Son değerlendirmeleri yapıyoruz. İmalat sektöründe faaliyet gösteren KOBİ’lerin yerli ve yeni taleplerini, makine ve teçhizat taleplerini karşılamalarına yönelik olarak anlaştığımız 8 bankadan kullanacakları 1 milyar 500 milyon liraya kadar kredinin faizini ödeyeceğiz. Aşağı yukarı 300 bin Türk Lirasına kadar her esnafın faizini biz ödeyeceğiz. KOSGEB olarak; esnafımız bankadan 1,5 milyon liralık kredi kullanıyor, 300 bin lira üst limitli faizini biz veriyoruz, buna da yoğun talep var. Başkanlığımıza 2 binin üzerinde talep geldi; değerlendirmeleri yapıyoruz, bütçe kalemimiz de yeterli olursa başvuran herkese kredi kullandırmayı istiyoruz” dedi.

2 Binden Fazla Firma Başvurdu!

KOSGEB Başkanı Recep Biçer açıklamasının devamında; “2 binin üzerindeki firma bize başvurdu. Bu firmaların toplam kredi talebi toplam 2,2 milyar lira gibi. Bizim bu kredileri sağlamakta iki amacımız var: İlki imalat sektörünü desteklemeye yönelik olacak. Firmaların üretim bantlarını yenileyeceğiz, daha fazla üretim yapıp, istihdama katkıda bulunacaklar. Bir taraftan da söz konusu firmalara şart koştuğumuz yerli makine alınması ile yerli makine üreticilerini de desteklemiş olacağız. Ödemeler tahmin ediyorum kasım sonuna doğru veya aralık ayına doğru başlayacak” dedi.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,622BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,431TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler