Ana SayfaEkonomiEmeklinin Promosyonu Nihayet Belli Oldu!

Emeklinin Promosyonu Nihayet Belli Oldu!
E

-

Emekli vatandaşımızın alacağı promosyon bedeli adeta yılan hikayesine döndü. Ha bugün ha yarın denilerek son 3 yıldır oyalanan emeklilerin alacağı promosyon meblağları nihayet belli olmaya başladı.

Bin Türk Lirası verileceği söylentileriyle 3 yıl önce başlayan süreç, bir kuruş dahi verilmeden bu günlere kadar getirildi. Bu durum artık emeklinin canına tak etmiş durumda. Emekli vatandaşlarımız adeta “Verin de ne veriyorsanız verin.” noktasına geldi. Zaten sabrının son noktasına gelmiş emekli vatandaşlarımızı daha fazla merak ettirmeden özel kulis haberimizi verelim; minimum 350 Türk Lirası olmak üzere maaş düzeyine göre promosyon verilecek.

Tepkiden Çekinen Hükümet Artık Son Noktayı Koyacak!

Yıllardır devam eden süreç bir çok bakanın açıklaması ile 2016 yılının sonuna kadar ertelendi. Son olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından yapılan açıklamada emeklilerin biraz daha sabretmesi ve bankalardan daha fazla promosyon ücreti alınabilmesi için sürecin uzadığı belirtilmişti. Başbakan Binali Yıldırım bu konuda emeklilerin sabrının tükendiğini kamuoyu araştırmalarında görünce talimat vererek çalışmaların bir an evvel sonuçlandırılmasını istedi.

Nihayetinde ortaya çıkan tabloda; 1.000 Türk Lirası altında emekli aylığı alan vatandaşlarımız için 350 Türk Lirası, 1.000 Türk Lirası ile 2.000 Türk Lirası arasında emekli aylığı alan vatandaşlarımız için 450 Türk Lirası ve 2.000 Türk Lirası üzerinde emekli aylığı alan vatandaşlarımız için ise 550 Türk Lirası promosyon ödemesi yapması kararlaştırıldı. Ödemeler 2017 yılı ile birlikte yapılmaya başlanacak.  

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,386TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol