Ana SayfaEkonomiDuble Yolların Ekonomiye Katkısı 1 Yılda 16,5 Milyar Türk Lirasını Aştı!

Duble Yolların Ekonomiye Katkısı 1 Yılda 16,5 Milyar Türk Lirasını Aştı!
D

-

Ülkemizde son yıllarda gerçekleşmekte olan yol inşaatları trafiği önemli derecede rahatlattı. Duble yollar; trafik yoğunluğunun azaltılmasına ve can kaybı yaşanılan kazaların oranının düşürülmesine azami derecede katkıda bulundu. Söz konusu yolların katkısı bunlarla da sınırlı kalmadı.

Elbette ki öncelik can güvenliği ve olası kazaların önüne geçilmesi. Duble yollar bir yandan bu durumu gerçekleştirirken bir yandan da ekonomiye tasarruf katkısı yapmakta. Bölünmüş yollar sayesinde son bir yılda 16,5 milyar Türk Lirası aşkın miktarda tasarruf sağlanmış oldu.

Bir Yılda 16 milyar 552 milyon Türk Lirası Tasarruf!

Ülkemizde 2 bin 500 kilometreye yaklaşan otoyol uzunluğunun, 2023 yılına kadar 8 bin kilometreye çıkarılması hedeflenmekte. 2016 yılında söz konusu bölünmüş yolları kullanan vatandaşlar yıllık 280 milyon saate varan zaman tasarrufu gerçekleştirmiş oldu. Bu tasarruf sadece zamanla da sınırlı kalmadı. Vatandaşlar 1 milyar 700 milyon litreye yakın da akaryakıt tasarrufu sağlamış oldu. Tüm bu tasarrufların direkt maddi karşılığı hesaplandığında ise bu yıl 16 milyar 550 milyon Türk Lirasından fazla ekonomik yarar sağlandığı ortaya çıktı.

Ülkemizin petrol ve petrol ürünlerini ithal ettiği düşünüldüğünde söz konusu tasarrufun önemi daha da netleşiyor. Zira enerji ürünleri olan petrol ve petrol ürünleri için ülkemizin ödediği meblağlar cari açığın en önemli kalemini oluşturmakta.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,385TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol