Ana SayfaEkonomiTBB Başkanı Hüseyin Aydın: Arap Bankaları’nın İlgisi Ülkemizin Üzerinde!

TBB Başkanı Hüseyin Aydın: Arap Bankaları’nın İlgisi Ülkemizin Üzerinde!
T

-

Özellikle son on yılda ülkemiz bankacılık sektörünün gösterdiği büyük gelişme sonrasında yabancı yatırımcının da ilgisi ülkemizin bankacılık sektörüne kaydı. Ortadoğu’nun zengin yeraltı kaynaklarına sahip ülkelerinin özel sermayeleri; ülkemiz bankacılık sektöründe yaptıkları satın almalar ve ortaklıklar ile piyasaya dahil oluyorlar.

Arap Bankalar Birliği tarafından Lübnan’ın başkenti Beyrut da düzenlenen “Arap ve Uluslararası Bankalar Arasında İşbirliği İçin Lobi” konferansına davet edilen Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu Başkanı ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın; burada yaptığı konuşmada Arap Bankaları’nın ülkemiz bankacılık sektörüne olan ilgilerinden dolayı mutluluk duyduğunu ifade etti.

Bankacılık Sektöründe Küresel İlişkiler Çok Önemli!

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Başkanı Hüseyin Aydın, bankacılık sektöründe global çapta ilişkilerin çok önemli olduğuna vurgu yaptı. Körfez sermayesi ile son yıllarda geliştirilen diyalog ve iş birliği ortamının önemine değinen Aydın; ülkemizde yabancı yatırımcıların kolaylıkla yatırım yapabilmesi için her türlü ortamın sağlandığını belirtti.

Arap Bankaları başta olmak üzere, bölgedeki bankaların her sene yeni yatırımlar ile Türkiye bankacılık sektörüne giriş yaptığını ifade eden Başkan Hüseyin Aydın; bu yılın 3. çeyreği itibari ile Arap sermayesinin ülkemiz bankacılık sektöründeki payının yüzde 12’yi dahi aştığını söyledi. Bu durumun kendileri için mutluluk ve övünç kaynağı olduğunu belirten Aydın; karlı ve cazibe merkezi bir sektör oluşturabildikleri için gururlu olduğunun altını çizdi.

Türkiye’nin, global çapta içinden geçilen sıkıntılı ekonomik durumdan payını aldığını söyleyen Hüseyin Aydın; ancak ülkemizin orta ve uzun vadeli geleceğinin sağlam olduğunu bilen yatırımcıların ülkemizi tercih etmeye devam ettiklerini belirtti. Söz konusu yatırımların devam etmesi için Türkiye Bankalar Birliği olarak ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini ifade eden Başkan Aydın; bütün Arap sermayesine ülkemizin kapılarının sonuna kadar açık olduğunu vurguladı. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,386TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol