Vakıf Katılım Bankası Arsa Finansmanında 60 Aya Kadar Vade Olanağı!

0

Vakıf Katılım Bankası, faizsiz bankacılık sektörünün kalifiye hizmet veren temsilcileri arasındadır. Banka, kurulduğu günden bu yana müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda finansman sağlamaya devam etmektedir. Vakıf Katılım Bankası Arsa Finansmanı ile müşterilerine uygun kâr oranları ve uzun vade seçenekleri ile likidite desteği sunmaktadır.

Arsa Finansmanı kapsamında satın alınacak olan arsanın mali değerinin tamamına kadar likidite sağlanabilmektedir. Müşteri Arsa Finansmanı kapsamında sağladığı likiditeyi 60 aya kadar olan vadelerle geri ödeyebilmektedir. 60 aya varan vadelerde müşteri özeline göre farklı ödeme planları oluşturulabilmektedir.

Finansman Tahsis Ücreti Yüzde 2,25!

Arsa Finansmanı dahilinde finansman tahsis ücreti banka tarafından tahsil edilmektedir. Finansman tahsis ücreti sağlanılan likiditenin yüzde 2,25’i kadardır. Yani Arsa Finansmanı dahilinde sağlanılan 100 bin Türk Lirası için 2 bin 250 Türk Lirası finansman tahsil ücreti talep edilmektedir. Arsa Finansmanı dahilinde vade süresine göre farklı kâr oranları uygulanmaktadır.

Arsa Finansmanı dahilinde sağlanılan meblağ 24 aya kadar olan vadelerde geri ödenecek ise uygulanacak olan kâr oranı aylık yüzde 1,28’dir. Edinilen likidite 25 ile 36 ay arasındaki bir vadede geri ödenecek ise aylık yüzde 1,30 kâr oranı uygulanacaktır. Arsa Finansmanı kapsamında sağlanılan likiditenin 49 ile 60 ay arasında geri ödenmesi durumunda banka aylık yüzde 1,34 kâr oranı uygulayacaktır. Vakıf Katılım Bankası Arsa Finansmanı kullanan müşterilerinden ekspertiz ücreti ve ipotek tesis ücreti talep etmektedir.

Vakıf Katılım Bankasından söz konusu finansman kapsamında sağlanan likidite ve maliyet oranı bir örnekle anlatılacak olursa; bankadan 100 bin Türk Lirası Arsa Finansmanı sağlayan bir müşteriye 60 ay vadede ödeme sözüne binaen aylık yüzde 1,34 kâr oranı uygulanacaktır. Bu meblağın müşteriye yıllık maliyet oranı yüzde 22,77 olurken, tahsil edilen finansman tahsis ücreti ise 2 bin 250 Türk Lirası olacaktır.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın