Hangi Bankanın Kaç Şubesi Var: İşte Bankaların Şube Sayıları!

Hangi Bankanın Kaç Şubesi Var: İşte Bankaların Şube Sayıları!

Ülkemiz bankacılık sektörü her yıl büyümeye devam ediyor. Yabancı yatırımcıların da ilgisini çeken sektördeki bankalar, birleşme yahut satın alma yöntemiyle yabancı sermayenin de ülkemize girmesini sağlıyor.Ülkemiz bankacılık sektörü her yıl büyümeye devam ediyor. Yabancı yatırımcıların da ilgisini çeken sektördeki bankalar, birleşme yahut satın alma yöntemiyle yabancı sermayenin de ülkemize girmesini sağlıyor.

Peki ülkemizde hangi bankanın kaç şubesi var? İşte rakamlar! (Rakamlar Türkiye Bankalar Birliği TBB’nin 2.12.2016 tarihinde yayımladığı raporundan alınmış olup, bahse konu raporun belirttiğine göre 30.09.2016 itibari ile geçerli olan istatistiklerdir.)

En Fazla Şube Açık Ara Ziraat Bankası’nda

Kamu bankalarından olan Ziraat Bankası, ülkemizde en çok şubesi bulunan banka konumunda. Ülkemizin bütün ilçelerinde şubesi bulunan banka, faaliyetteki bin 812 şubesi ile bu konuda sektörün açık ara lideri konumunda. Ziraat Bankası’nın hemen ardından ise İş Bankası geliyor. Ülke sathında geniş şube ağına sahip olan İş Bankası’nın bin 375 şubesi bulunuyor.

Bin şube sınırını zorlayan bankalardan; Garanti Bankası’nın 976, Yapı Kredi Bankası’nın 965, Halk Bankası’nın 961, VakıfBank’ın 926, Akbank’ın 883 şubesi bulunmaktadır. Denizbank’ın şube sayısı 690, QNB Grup tarafından satın alınan QNB Finansbank’ın şube sayısı ise 630’dur. Türk Ekonomi Bankası’nın (TEB) 539, ING ve Şekerbank’ın 273, HSBC Bank’ın 191, Anadolu Bank’ın 106 şubesi vardır.

Fibabanka’nın 70,  Alternatif Bank’ın (ABank) 53, Burgan Bank’ın 51 şubesi bulunmaktadır. Şubeleşme çalışmalarını bütün hızıyla devam ettiren Odeabank’ın Türkiye çapında 50 şubesi bulunurken, ICBC Turkey Bank’ın 44, Turkland Bank’ın (T-Bank) 34 şubesi vardır.

Bankacılık sektörünün ülkemizdeki “yeni” paydaşlarından olan Turkish Bank’ın 13, Citibank ve Aktif Bank’ın ise 8’er şubesi vardır. Bununla birlikte pek çok bankanın da tek şubesi bulunmaktadır.

Sektörün şubeleşme faaliyetleri devam ettiği için bahse konu rakamlar her geçen gün değişmektedir. Ayrıca ekonomistler 2017 yılı içerisinde bankacılık sektörünün şube ağını daha da genişleteceğini ön görmektedir.bankalar en fazla şubesi olan banka yeni bankalar bankaların şube sayıları banka şubesi banka şubeleri
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?