2016 TEOG Mazeret Sınavı Ne Zaman? TEOG Mazeret Sınav Soruları!

0

TEOG 1. dönem yapılan sınava çeşitli mazeretlerle katılamayan öğrenciler için 17-18 Aralık tarihlerinde mazeret sınavı yapılacak. Mazeret sınavı için tüm hazırlıklar tamamlanmaya başladı. Sınava giremeyen öğrenciler 2015-2016 TEOG sorularını araştırarak bilgi toplamaya, sınavda nasıl sorularla karşılaşabilecekleri görmek istediler.

TEOG sınavı geçtiğimiz ay tüm yurtta sorunsuz tamamlandı. Sınava giren öğrenciler puan hesaplamaları yaparken, bazı öğrenciler sorularda hatalar olduğunu dile getirdi. Çeşitli nedenlerden dolayı sınava giremeyen öğrenciler ise, arkadaşlarının sınav sonuçlarının yayımlanmasının ardından sıkı bir çalışmanın içine girdiler. 

Sınavda çıkmış olan soruların zorluk derecesini öğrenmek için 2016 TEOG sorularını incelemek isteyen adaylar, tüm bu sorulara ulaşmak için arama motorunu kullandılar. 

Mazeret Sınavı Giriş Belgeleri

TEOG 1. Dönem mazeret sınavına girecek olan adaylar için sınav giriş belgeleri 12 Aralık tarihinde yayımlandı. Normal yapılan sınavdan biraz daha farklı yapıya sahip olan TEOG Mazeret Sınavı belirlenen okullarda 17-18 Aralık 2016 tarihine yapılacak.

Sınavda lise adayı olan öğrencilerin karşısına 20′ şer soru yöneltilecek. Bu sınava sadece geçerli olan mazeretlerini okul müdürlüklerine iletmiş olan öğrenciler katılabilecekler.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın