En Düşük Konut Kredisi Faiz Oranları 2017

0

Düşük Faizli Konut Kredileri

2017’nin ilk günlerinde konut kredisi için herhangi bir faiz arttırımı söz konusu olmadı. Bu durumda konut kredisi almak isteyen tüketiciler geçen yılki kredi faiz oranlarından faydalanarak bankalardan kredi alabilecekler. 3 ay vadeli konut kredileri için bankalar tarafından belirlenen kredi faiz oranları şu şekilde:

Ziraat Bankası konut kredisi 0,80 kredi faiz oranıyla veriliyor.

Halkbank konut kredisi 0,80 kredi faiz oranıyla veriliyor.

Kuveyttürk Katılım Bankası konut finansmanı 0,87 kâr payı oranı ile veriliyor.

Yapı Kredi konut kredisi 0,90 kredi faiz oranıyla veriliyor.

Garanti Bankası konut kredisi 0,90 kredi faiz oranıyla veriliyor.

QNB Finansbank konut kredisi 0,90 kredi faiz oranıyla veriliyor.

Denizbank konut kredisi 0,91 kredi faiz oranıyla veriliyor.

Güncel konut kredisi faiz oranları en düşük olan bankaları bu şekilde sıralayabiliriz. Hangi bankadan kredi alırsanız alın birtakım kredi masraflarını ödemeniz gerekiyor. Şu anda masrafsız olarak konut kredisi veren banka bulunmuyor.

Konut kredisi almak isteyen tüketiciler ekspertiz ücreti, kredi tahsis ücreti, ipotek tesis bedeli, DASK ücreti ve konut sigortası ücreti gibi ücretleri kredi faizinden ayrı olarak öderler. Bu masrafların toplamı kredi sizlere verilirken kredi miktarından düşülür. En düşük masraflı krediyi 1033 TL ile Ziraat Bankası verirken bu bankayı 1127 lira ile QNB Finansbank takip ediyor. Yapı Kredi bankasından konut kredisi almak isteyenlerse 1193 TL masraf bedeli ödüyorlar. Diğer bankalara ait konut kredileri için en az 1300 TL masraf ödemeniz gerekiyor(100 bin liralık 3 ay vadeli konut kredisi paketleri için).

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın