Ekonomi Hatmi Çiçeği Satışları Patladı

Hatmi Çiçeği Satışları Patladı

Son Güncelleme:

Ihlamurun cep yakan fiyatı yüzünden yanına yaklaşamayan vatandaş, ıhlamura muadil olarak hatmi çiçeğine yöneldi. Hatmi çiçeği satışları yüzde 50 oranında arttı.

Ihlamurun Yanına Yaklaşılmıyor

Soğuk havaların etkisini göstermesi ile birlikte kış hastalıkları da oldukça yoğun görülmeye başlandı. Hastalıklar arttıkça aktarlara koşan vatandaş yoğun ilgi ile altınla yarışır bir fiyata yükselen ıhlamurdan yönünü hatmi çiçeğine çevirdi. Hatmi çiçeğinden yapılan ‘’hatmi çayı’’ en az ıhlamur kadar popüler ve faydalı bir içecek.

Tüm Aktarlar ve Baharatçılar Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiricileri Derneği (TABDER) Başkanı Ayhan Ercan yaptığı açıklamada, ‘’ Ihlamurun kilo fiyatının 200 liraya kadar çıkması vatandaşı benzer tıbbi etkiye sahip bitkilere yönlendirdi. Ihlamur cep yakar bir seviyeye gelince, şu an en çok talep edilen bitki hatmi çiçeği oldu. Özellikle kış aylarında kuru öksürükle boğaz yanması ile gelen vatandaşlar, ıhlamurun fiyatı yüksek olunca ilk tercih olarak hatmi çiçeğini tercih ediyorlar. Hatmi çiçeği ıhlamurun alternatifi haline geldi’ dedi.

Fiyatı Ekonomik

Tüm Aktarlar ve Baharatçılar Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiricileri Derneği (TABDER) Başkanı Ayhan Ercan, ‘Hatmi çiçeğinin fiyatı daha ekonomik, kilogram fiyatı 50 ile 80 lira arasında değişiyor. Bitki hastalık öncesinde koruyucu olarak değil de hastalıktan kurtulmak için tüketmek gerekiyor. Hatmi çiçeği kış çayının içerisinde de bulunur. Müşteriler tek almak yerine kış çayının içinde de tercih edebiliyorlar’ ’dedi.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,131BeğenenlerBeğen
7,251TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,493TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler