Kısa Vadeli Kredi İle Uzun Vadeli Kredi Arasındaki Farklar!

Kısa Vadeli Kredi İle Uzun Vadeli Kredi Arasındaki Farklar! Uzun Vadeli Kredi Mi Çekilmeli Kısa Vadeli Kredi Mi? Detaylar İçin...

Google Haberlere Abone Ol:

Uzun Vadeli Kredi Mi Çekilmeli Kısa Vadeli Kredi Mi?

Borçları kapatmak için, araba veya ev alabilmek için, tatil yapabilmek için kredi kullanılabiliyor. Kredi kullanırken avantajlı kredi kullanabilmek için iyi bir araştırma yapılması gerekiyor. Kredi incelemesi yapılırken sadece kredinin faiz oranının kıstas alınması kredi kullananın zararına olacaktır. Kredi araştırması yapılırken kredi kapsamında alınan ücretlere, kredinin toplam maliyet oranına ve kredi vadesine de dikkat edilmesi gerekiyor.

Kısa veya uzun vadeli kredi seçilirken dikkat edilmesi gereken konular arasında borç yükü geliyor. Uzun vadeli kredilerin aylık taksit ödemeleri kısa vadeli kredilere göre daha az olduğu için kredi kullanana aylık daha az borç yükü yüklüyor. Bu yüzden kısa vadeli kredi veya uzun vadeli kredi tercihi yapılırken aylık gelir ile borç yükünü karşılaştırmak kişilerin yararına olacaktır.

Uzun vadeli kredi ile kısa vadeli kredi arasındaki en önemli farklardan biride kısa vadeli ve uzun vadeli kredi arasındaki faiz farkıdır. Uzun vadeli kredinin kişilere yüklediği aylık borç yükü ne kadar az da olsa uzun vadeli kredinin faiz oranı kısa vadeli krediye göre yüksektir. Dolayısıyla uzun vadeli kredilerin toplam borç yükü kısa vadeli kredilerin toplam borç yüküne göre fazladır.

İlginizi Çekebilir:  Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Temmuz 2022!

Uzun vadeli kredi veya kısa vadeli kredi kullanırken dikkat edilmesi gereken diğer bir konu ise borç süresidir. Uzun vadeli kredinin aylık ödemeleri uzun yıllar sürdüğü için risklidir. Çünkü uzun vadeli kredinin borç bitiş tarihi daha geçtir ve zamanın neler göstereceği bilinmez.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Emlak Katılım İş İlanları: Temmuz 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Temmuz

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Temmuz

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Garanti BBVA İş İlanları: 2022 Temmuz (Lise-Lisans)

Ramazan boyunca Garanti Bankası iş ilanları yayında olup, personel alımları yapılmaya devam ediyor. Şube ağlarını sürekli olarak genişleten banka personel alımları yaparak da kadrolarını büyütmeye devam ediyor.