ÇAYKUR’dan Fas’a Soğuk Çay!

Çaykur dünyanın dört bir köşesine çay ihracatı yapmaya devam ediyor. Dünya çay pazarındaki yerini arttırmak isteyen Çaykur A.Ş. bu kapsamda yeni bir ülke ile masaya oturdu.

Çaykur Genel Müdür İmdat Sütlüoğlu konuyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada dünya çay pazarında daha fazla yer almak için faaliyetlerin sürdüğü bildirildi.

SOĞUK TÜRK ÇAYINA BAYILIYORLAR

Türk çayına özellikle Afrika kıtasındaki ülkelerden yoğun talep olduğunu belirten Çaykur Genel Müdür İmdat Sütlüoğlu, “Bu ülkelerdeki insanlar soğuk Türk çayını beğenerek tüketiyor” dedi.

Yurt dışındaki çay dağıtım ağına yenilerini eklediklerini bildiren Sütlüoğlu, Fas’ta görüşülen firmalardan olumlu sonuçlar aldıklarına değindi. Söz konusu ülkeyle çay ihracatı anlaşmasının imzalarının atıldığını müjdeleyen Genel Müdür açıklamasına şöyle devam etti:

“Yapılan ihracat anlaşması çerçevesinde Fas’ta geniş bir dağıtım alanına giriş yaptık. Anlaşmayla en az 380 araçla yüzlerce alış veriş merkezinde Türk çayı satılmaya başlanacak. Türk çayı öncelikle soğuk çay alanında Fas piyasasına giriş yapacak. Böylelikle Çaykur tarafından üretilen ürünler satış noktalarında Faslılara sunulmaya başlanacak. Çeşitler içerisinde siyah çaydan yeşil çaya geniş bir ürün yelpazesi bulunuyor. Bu anlaşma Çaykur ve Türkiye için oldukça önemli bir anlaşma oldu. Çünkü Fas ekonomik büyümesiyle ve artan nüfusuyla dikkat çeken bir ülke! Çaykur bu bölgede yerini sağlamlaştırmak için çaba harcıyor. Afrika kıtasındaki ülkelerin çay pazarında kalıcı olarak yerimizi almak önceliğimiz olacak.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.