Ekonomi İşkur İş Atamaları İçin Harekete Geçiyor!

İşkur İş Atamaları İçin Harekete Geçiyor!

Son Güncelleme:

İşkur tarafından açık iş kadrolarına eleman yerleştirmek adına gerekli adımların atılacağı açıklandı. 

Ekonomide yaşanan çeşitli sarsıntıların ardından bu durumun üstesinden gelebilmek amacıyla hükümet istihdam seferberliği başlatmıştı. Pek çok alanda başlatılan bu istihdam sonrasında 1.5 milyon kişinin iş sahibi olması planlanıyor. Özel sektörün şimdiden bu seferberliğe olumlu yanıtlar vermesi ve çeşitli çalışmalar içerisine girmesi sonucunda piyasaların şimdiden rahatlamaya başladığı açıklandı. Hükümetin bu seferberlik ilanı sonrasında İŞKUR’da harekete geçmeye başladı. 3 bin iş koçunun istihdam edilmesi için bu konuda Maliye Bakanlığından yardım istedi. 

Eğitimler kapsamında gerekli başarıları göstermiş ve sonucunda sertifika almayı başarmış kurum bünyesinde bulunan 3 bin adet iş koçunun işsiz olduğu belirlendi. Bunun ardından Maliye Bakanlığından bu üç bin kişi için kadro açılması istendi. İstihdamın sağlanacağı şu günlerde bu iş koçu eğitimi almış olan kişilerinde bir anlamda istihdam edilmesi ve sonrasında sahaya inerek iş bulma konusunda işsizlere gerekli yardımları ve önerileri sunması için imkan tanınabileceği ifade edildi. Bu durumda hem işsizlik sorunu ortadan kalkmış olacak hem de bu anlamda doğru bir desteğin verilmesi için gerekli adımlar atılacak. 

İŞKUR yapmış olduğu incelemeler sonrasında 270 bin adet açık iş pozisyonunun bulunduğunu tespit etti. Yapılan bu incelemelerin ardından işsizlik sorunu ile mücadele etmek ve bu boş pozisyonların kapatılarak değerlendirilmesinin sağlanması için her boş pozisyon için uygun işçinin bulunmasını sağlayacak. Aynı zamanda aktif olarak işsizliğe çözüm olacak programların ve eğitimlerin verilmesine devam ediliyor. 100 bin kişi için eğitim programı ve girişimcilik programlarının açılmasına karar verildi. 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,409BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,638TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,527TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler