Ekonomi İŞKUR, 3 Bin İş ve Meslek Danışmanı Kadrosu Talep Etti

İŞKUR, 3 Bin İş ve Meslek Danışmanı Kadrosu Talep Etti

Son Güncelleme:

İş ve meslek danışmanlarına Müjde!

Sertifikalarını alma hakkı kazanan fakat bir türlü atamaları çıkmayan iş ve meslek danışmanlarının atanması için yeni bir umut doğdu. Bu kapsamda İŞKUR harekete geçerek, Maliye Bakanlığı bünyesinden iş ve meslek danışmanı gençler için 3 bin kişilik kadro talep etti. Söz konusu kadronun verilmesi halinde 3 bin iş ve meslek danışmanı işsizlerle bire bir görüşerek, işsizlerin sorunlarına çözüm üretmeye çalışacak. Maliye Bakanlığı İŞKUR’un bu talebini onaylarsa 3 bin iş ve meslek uzmanı hem istihdam edilecek hem de istihdam bekleyenlere umut olacak.

Alınan bilgilere göre 3 bin kişilik iş ve meslek uzmanı öncelikle 270 bin civarında olan ve personel bekleyen işlere, personel seçiminde destek verecek. İstihdam seferberliğe kapsamında iş bulmayı bekleyen kişilerle işvereni bir araya getirecek projeyle yüzlerce genç yeni işlerine kavuşturulacak.

İŞKUR “istihdam seferberliği” kapsamında önemli bir konuma sahip olarak çözümler üretmeye çalışacak. Bu süreçte İŞKUR’un ihtiyaç duyduğu personel sayısı yükselirken, İŞKUR Bakanlıktan öncelikle açık personelin olduğu kadroların kapatılmasını istendi. İş ve meslek uzmanlarının İŞKUR’a maliyetiyse on iki milyar TL’yi bulacak.

3 MİLYAR KAYNAK AYRILDI

İŞKUR tarafından yapılan açıklamaya göre 2017 yılında hayata geçirilecek uygulamalar için toplam 3,1 milyar liralık kaynak ayrıldı. Eğitim programları kapsamında yaklaşık 500 bin kişi farklı eğitimlerden geçerek, iş hayatına daha donanımlı olarak başlayacak. 

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,159BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
7,198TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,494TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler