Ekonomi 16 Banka İmzayı Attı! Yüzde 99,5 Tamam!

16 Banka İmzayı Attı! Yüzde 99,5 Tamam!

Son Güncelleme:

Milyonlarca emeklinin beklediği haber Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanı Mehmet Müezzinoğlu2ndan geldi. Uzun süredir gündemde olan ve her geçen gün yeni bankaların promosyon için protokol imzalarını atması ile gündeme gelen konu hakkında son düzlüğe girildiğini açıklayan Müezzinoğlu, emekli vatandaşlara mart ayı içerisinde 5 Milyar Türk Lirası’nı ödemek için çalışmaların son aşamaya geldiğini söyledi.

16 Banka İmzaladı

Konu hakkında açıklama yapan Bakan Müezzinoğlu, 11,5 milyon emekliyi ilgilendiren konu hakkında çalışmaların son aşamaya geldiğini şimdiye kadar Türkiye’deki 16 banka ile protokol imzalandığını söyledi. Bu 16 bankanın Türkiye’deki emeklilerin yüzde 99,5’ini kapsadığını belirten Müezzinoğlu, kalan kısmında bir iki gün içerisinde halledileceğini ve emeklilerin heyecanla beklediği ödemelerin gerçekleşeceğini söyledi.

Mart – Mayıs Arası Ödeme

Müezzinoğlu ödemelerin mart ayında başlayacağını toplamda 11 -12 milyon emekliye dağıtılacak olan 5 milyar Türk Lirasının 3 aylık zaman dilimi içerisinde dağıtılacağını ve mayıs ayı gibi biteceğini söyledi.

Promosyon İçin Gerekli Olan Şartlar

Emeklilerin beklediği promosyon ile ilgili açıklamalarda bulunan Müezzinoğlu, emeklilerin bu promosyondan yararlanabilmesi için 3 yıl boyunca aynı bankayı kullanması gerektiğini eğer bu şarta uyulursa 2017 yılında 300 ila 450 lira arasında promosyon ödemesi yapılacağını söyledi. Promosyon kapsamında 1000 lira altında emekli maaşı alanlar 300 TL, 1000 – 2000 lira arası emekli maaşı alanlar 375 TL, 2000 lira ve üzerinde emekli maaşı alanlar ise 45 TL promosyon alacaklar. Müezzinoğlu, emeklilerin ilgili promosyondan faydalanabilmeleri için aktif iki adet otomatik ödeme talimatı, kredi kartı ürünü ya da kredili mevduat hesabının olması gerektiğini sözlerine ekledi.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,409BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,638TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,527TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler