Anasayfa Ekonomi BDDK 100 Personel Alımı Yapacağını Açıkladı

BDDK 100 Personel Alımı Yapacağını Açıkladı

BDDK’dan İstihdama 100 Personellik destek

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu yaptığı açıklamada 100 kişilik personel alımın yapılacağını ilan etti. Bu haberle birlikte işsizlere arka arkaya üç personel alım müjdesi verilmiş oldu. Öncesinde Sağlık ve Adalet Bakanlığı da personel alımı yapacağını açıklamıştı.

TOPLAM 100 KİŞİ PERSONEL ALIMI YAPILACAK

Kariyer meslek personel alımı kapsamında istihdam edilecek personelden 45 tanesinin yeminli murakıp yardımcısı olarak alınacağı belirtildi. 100 kişilik kariyer meslek personel alımı kapsamında 45 tanede uzman yardımcısı istihdam edilecek. Bu kadrolarda istihdam edilecek personel yanında destek hizmetlerine de 10 personel alımı yapılacak.

AÇIKTAN ATAMA YAPILACAK

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu açıklamasında söz konusu personel alımlarının açıktan atamayla gerçekleşeceğini ifade etti. Açıktan atama sürecinde adaylar, sınava tabi tutularak yerleştirilecek. Bu konuyla ilgili ayrıntılar ise kısa bir süre sonra açıklanacak. BDDK sınav sürecine dair ayrıntıları kısa bir süre sonra açıklayacağını kaydetti. BDDK açıklamasında istihdam seferberliğine işaret ederek, alımlarla birlikte işsizliğe katkı sağlayacaklarını belirtti.

SAĞLIK VE ADALAT BAKANLIĞI DA PERSONEL ALIMI HAKKINDA AÇIKLAMA YAPTI

BDDK’nın personel alımı yanında, Sağlık Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı da personel alımlarına ilişkin açıklamalar yaptı. Yapılan açıklamalara göre Sağlık Bakanlığı 13 bin kadar doktor ve 17 bin kadar şirket elemanı istihdam edeceğini bildirdi. Adalet Bakanlığı ise 2017 yılında on binden fazla kişiyi işe alacağını açıkladı. Yapılan açıklamada personel alımlarının hakim, savcı, infaz koruma memuru ve zabıt katibi kadrolarına yönelik olacağı kaydedildi.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

eighteen − 15 =

Mail Bültenimize Katılın

Mail bültenimize katılarak günlük içeriklerimizden anında haberdar olabilirsiniz.

Mail aboneliğinizin onaylanması için otomatik olarak size gönderilen formu onaylamanız gerekmektedir. Bilgileriniz iş ortaklarımız dahil, hiç kimseyle paylaşılmayacak olup, detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,790BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,026TakipçilerTakip Et
12TakipçilerTakip Et
2,566TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler