Ekonomi Sağlık Bakanı Açıkladı! On Binlerce Kişi Atanacak

Sağlık Bakanı Açıkladı! On Binlerce Kişi Atanacak

Son Güncelleme:

Sağlık Ve Adalet Bakanlığından Personel Alımı Müjdesi!

Sağlık Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı 2017 yılında alacağı personel sayılarına ilişkin açıklama yaptı.

Atanamayan sağlıkçılara müjdeli haber canlı yayında geldi. Sağlık Bakanı Recep Akdağ Bakanlık bünyesine 16 bin 500 kişilik personel alımı yapılacağını söyledi.

SAĞLIK BAKANI CANLI YAYINDA AÇIKLADI

Bakan Akdağ canlı yayında yaptığı açıklamada, Maliye Bakanlığının 16 bin 500 kişilik kadro için onay verdiğini, alımların 2017 yılında yapılacağını belirtti. Son günlerde art arda büyük şehir hastanelerini hizmete dahil ettiklerini ifade eden Akdağ, yeni hastane inşalarının da devam ettiğini ifade etti. Bu gelişmelerle sağlık personeli ihtiyacının arttığına işaret eden Bakan Akdağ; meslek lisesi çıkışlı, sağlık bölümlerinden mezun ve üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olan gençlerin böylelikle istihdam edileceğini kaydetti.

Sağlık Bakanı recep Akdağ’ın açıklamasının hemen sonrasında bir istihdam haberi de Adalet Bakanlığından geldi. Bakanlık içinde olduğumuz yıl içerisinde on binin üzerinde personel alımı yapacağını açıkladı.

ADALET BAKANLIĞI EN AZ 5 BİN ZABIT KATİBİ VE İNFAZ KORUMA MEMURU ALACAK

Adalet Bakanlığı tarafından alınacak personel sayısının beş binlik bölümünün zabıt katibiyle infaz koruma memuru kadrolarına ayrıldığı öğrenildi. 3 bin 500 hakim ve savcının Bakanlık bünyesinde istihdam edilmesine yönelik çalışmalarsa halen devam ediyor. Bunların yanında Bakanlık 2017’nin ikinci yarısında 2 bin 750 hakim ve savcı alımı yapacağı da gelen bilgiler arasında yer aldı. Bu verilere göre Adalet Bakanlığı 2017 yılında toplam 6 bin 250 kadar hakim ve savcıyı istihdam edecek.

Adalet Bakanlığı bünyesine alınacak personel için ilk sinyali geçtiğimiz günlerde Adalet Bakanı Bekir Bozdağ vermişti.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,147BeğenenlerBeğen
7,214TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,496TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler