Ekonomi MESA: 6 Projeye 5 Bin Kişi İstihdam Edeceğiz

MESA: 6 Projeye 5 Bin Kişi İstihdam Edeceğiz

Son Güncelleme:

MESA 6 Projeye 3,5 Milyar Yatırım Yapacak

Türk inşaat sektörü her geçen gün yeni projeler üretmeye devam ederken, MESA 6 dev projeyle 2017’ye giriş yaptı. Firma yurt içi ve yurtdışında üç buçuk milyar liraya yakın maliyetle yatırıma başlamaya hazırlanıyor.

Geçen yıl yüzde sekizlik oranda büyüme kaydeden MESA bünyesinde şu anda toplam 4500 kişi çalışıyor. İstihdam ettiği çalışan sayısını başlanacak projelerle arttıracağını açıklayan MESA, firma bünyesinde yılsonuna kadar toplam 10 kişiye istihdam sağlayacağını kaydetti.

MESA 2017 yılına dair hedeflerini basın toplantısında gazetecilerle paylaştı. MESA Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu geçen yılın değerlendirmesini ve yeni yıldaki beklentilerini bu toplantıda açıkladı.

Boysanoğlu, geçen yıl hükümet tarafından alınan kararlarla sektörün başarılı bir yılı geride bıraktığına işaret etti. Dövizdeki yükselen trendin, inşaat malzemelerine gelen indirimlerle yok olduğunu söyleyen Boysanoğlu, “Fiyatlardaki maliyet artışları şimdilik piyasaya yansımadı” dedi.

Boysanoğlu, 2017 yılında ev sahibi olmayanları ev almaya davet etti. Konut edinme için fırsat yılı olduğunu söyleyen yönetim kurulu başkanı, “Konutların satış fiyatları en cazip döneme girdi” ifadelerini kullandı.

Satışların artacağını düşündüğünü de sözlerine ekleyen Boysanoğlu, bu yıldan büyük beklentileri olduğunu söyledi. Sektör bazında değerlendirme yapan Boysanoğlu “İnşaat sektörü 2017’de iki puandan fazla büyüyecek” dedi.

Yılların verdiği tecrübe ile Türkiye’de 90 binden fazla konutun üretimine imza atan MESA, geçen yıl elde ettiği cironun 1,250 milyon olduğunu açıkladı.

2017 yılında dört bin konut inşa etmeyi hedeflediklerini açıklayan Boysanoğlu, bu projeler kapsamında yaklaşık 3,5 milyarlık yatırım yapacaklarını belirtti. 2017’de 2500 konut satışı yapmayı beklediklerini de bildiren Boysanoğlu, bu satışlardan ise 1 milyar 700 milyonluk gelir elde edeceklerini açıkladı. 

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,159BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
7,198TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,494TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler