Ana Sayfa Ekonomi Özel Güvenlik Sektörü Bin Kişiyi İşe Alacak

Özel Güvenlik Sektörü Bin Kişiyi İşe Alacak

-

Özel Güvenlikçilere Müjde! En Az Bin Kişi İstihdam Edilecek

İstihdam seferberliğine her sektörden destekler devam ederken, özel güvenlik sektörü de 2017 yılında 1000 kişiyi istihdam edeceğini duyurdu.

11 BİN ÇALIŞANA BİN KİŞİ DAHA EKLENECEK

Güvenlik Servisleri ve Organizasyon Birliği Derneği tarafından yapılan açıklamada, sektörün istihdam oranını yüzde 10 oranında arttıracağı duyuruldu. GÜSOD Başkanı Murat Kösereisoğlu’nun yaptığı açıklamada bu oranın yaklaşık bin kişi anlamına geldiği belirtildi. Şu anda güvenlik sektörü yurt çapında 11 bin personel istihdam ediyor.

ÖZEL TİMLER EĞİTİLİYOR

GÜSOD Başkanı Murat Kösereisoğlu 2016 yılında Türkiye’de yaşanan terör saldırılarına işaret ederek, sektörün önemine değindi. Alış veriş merkezlerinin güvenlik önlemlerini arttırdığını söyleyen Murat Kösereisoğlu, özellikle silah bulundurma izni olan güvenlik görevlilerinin tercih edildiğini ifade etti. Bu konuda gerekli çalışmalara başladıklarını da belirten Başkan, ilk etapta onar kişilik ekiplerin eğitimlerine başladıklarını açıkladı. Eğitimler sonrasında bu donanıma sahip özel güvenlik görelilerinin alış veriş merkezleri ve kamuya açık alanlarda ekip olarak yer alacağı ifade edildi. Özel eğitimden geçen silahlı güvenlik görevlilerinin yanında diğer görevlilerde görevlerine devam edecek.

AVM’LER SİVİL GÖRÜNTÜLÜ ÖZEL GÜVENLİK SİSTEMİNE GEÇTİ

GÜSOD Başkanı yaptığı açıklamada özel timlerin sıradan vatandaş gibi göründüğünü açıkladı. İstanbul kentindeki bazı alış veriş merkezleri bu güvenlik görevlilerinden yararlanmaya başladı. Sivil görüntüsü altında yüksek korumayı hedefleyen AVM’ler olası saldırılar için güvenlik tedbirlerini en yüksek seviyeye çıkardı.

GÜSOD Başkanı yeni personel istihdamlarının Cumhurbaşkanı’nın çağrısıyla hız kazandığını da sözlerine ekledi. Sektör olarak sorumluluklarını yerine getireceklerini söyleyen Kösereisoğlu, “2017’de hedefimiz en az 1000 personel daha istihdam etmek” dedi. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,616BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,430TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler