Türkiye Hisse Senedi Piyasaları Günü Yükselişle Tamamladı

Borsa Salı Günü Yükseldi

Haftanın ilk işlem gününü düşüşle tamamlayan Türkiye hisse senedi piyasaları Dolar/TL kurundaki yatay seyrin ve tahvil faizlerindeki düşüşün etkisi ile Salı gününü yükselişle tamamladı. Borsanın yükselmesinde Tekstil & Deri, Teknoloji ve Turizm sektörlerindeki hisse senetlerinin yükselmesi etkili oldu.

Borsa İstanbul’da haftanın ikinci işlem gününe yükselişle başlayan BİST 100 Endeksi gün içerisinde en yüksek 89.282,60 puanı ve en düşük 88.719,84 puanı gördü. Borsa İstanbul’da BİST 100 Endeksi haftanın ikinci işlem gününü bir önceki kapanışa göre yüzde 0,43 yükselişle 88.965,14 puanda tamamladı. Bununla birlikte Salı günü BİST 100 Endeksinin toplam işlem hacmi 3,6 Milyar TL seviyesinde gerçekleşti.

İstanbul Borsası’nda Salı günü bankacılık endeksi yüzde 0,58 ve holding endeksi yüzde 0,63 değer kazandı. Haftanın ikinci işlem gününde tekstil ve deri endeksi yüzde 2,28 değer kazanarak günün en çok yükselen sektör endeksi olurken yüzde 1,18 değer kaybeden madencilik endeksi günün en çok gerileyen sektör endeksi oldu.

Borsa İstanbul’da Salı günü 213 hisse senedi değer kazanırken 129 hisse senedi değer kaybetti ve 66 adet hisse senedinin değerinde değişiklik olmadı.

Borsa İstanbul’da BİST 100 altında işlem gören Global Yat. Holding A.Ş. haftanın ikinci işlem gününde yüzde 9,17 değer kazanarak günün en iyi performansını sergileyen şirket hissesi olurken Salı günü yüzde 4,27 değer kazanan Aselsan El. San. Ve Tic. A.Ş. günün en iyi performansını sergileyen ikinci şirket hissesi oldu.

Haftanın ikinci işlem gününde yüzde 3,65 değer kaybeden Trabzonspor Sportif Salı gününün en kötü performansını sergileyen hisse olurken Salı günü yüzde 3,50 değer kaybeden Otokar günün en çok değer kaybeden ikinci şirket hissesi oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.