PTT'den Elektronik Para Hamlesi

 PTT'den Elektronik Para Hamlesi

Olağanüstü Hal kapsamında yeni KHK'ların çıkarıldığı ifade edilmişti. Bunun ardından elektronik para ihraç edilen kuruluşlara bir yenisinin daha eklendiği ve PTT'nin de bu listeye girdiği açıklandı.Olağanüstü Hal kapsamında yeni KHK'ların çıkarıldığı ifade edilmişti. Bunun ardından elektronik para ihraç edilen kuruluşlara bir yenisinin daha eklendiği ve PTT'nin de bu listeye girdiği açıklandı. 

Olağanüstü Hal kapsamında ekonomiyi de ilgilendiren önemli kararlar alınmaya başlandı. Yeni KHK'ların çıkarılmasının ardından PTT'nin yeni bir listeye girdiği açıklandı. Yapılan düzenlemelerin ardından PTT'nin elektronik para ihraç edebileceği öğrenildi. Daha önce elektronik para ihraç eden kurumlara bir yenisinin daha eklendiği öğrenildi. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından PTT'nin sistem içerisine dahil edilmesine karar verildi. 

Yeni gerçekleştirilen düzenlemenin ardından PTT herhangi bir şekilde Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu içerisinden izin almaya gerek kalmadan elektronik para ihracatını gerçekleştirebileceği gibi bu konu hakkında çeşitli faaliyetlerde bulunabilecek. Düzenlemenin Resmi Gazete'de yayınlanmasının ardından hayata resmen geçtiği öğrenildi. Bu sayede daha önce elektronik para ihraç etme hakkına sahip olan kuruluşlara bir yenisinin daha eklendiği belirlendi. Tüm denetlemelerin PTT açısından Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından yapılmasına karar verildi. Herhangi bir kanunsuzluğun tespit edilmesinin ardından elektronik para ihraç etme işlemlerinin geçici ya da süresiz bir şekilde durdurulmasına karar verildi. 

Yeni çıkarılan KHK'lar ile birlikte sermaye piyasası kanununa ilişkin bazı düzenlemelerin hayata geçirildiği açıklanmış oldu. Son zamanlarda gündeme gelmiş olan gayrimenkul sertifikasının sermaye piyasası içerisinde tanımlanmasına ve eşit sermaye aracı olarak kullanılmasına karar verildi. tüm yükümlülüklerin Sermaye Piyasası Kurulu tarafından denetlenmesine karar verildi. ptt elektronik para hiamlesi elektronik para ihracatı bankacılık düzenleme ve denetleme kurumu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Enpara.com 10.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Enpara.com 10.000 TL İhtiyaç Kredisi!
TEB Çağrı Merkezi Yeni Personel Alımları!
TEB Çağrı Merkezi Yeni Personel Alımları!