Ekonomi KOBİ’ler İçin İyi Haber! KOSGEB’den İki Yeni Destek Müjdesi!

KOBİ’ler İçin İyi Haber! KOSGEB’den İki Yeni Destek Müjdesi!

Son Güncelleme:

İşletmeler, KOSGEB’den 2 farklı destek alırken, bu destekler ise şu şekilde olacak: İlk olarak desteği yüzde 25’i erken ödeme imkanı ile alınabilecek. İkinci olarak ise teminat mektubu giderlerinin tamamı desteklenecek. KOBİ Teknolojik Ürün Yatırım Destek Programı doğrultusunda, yüksek tekonoloji gerektiren ve katma değeri yüksek seviyelerde olan ürün üreticilerine destek verilecek. Bununla birlikte işletmeler söz konusu tutarın 4’te 1’ini peşin olarak alabilecek. Öte yandan destek programı için istenen teminat mektubunun giderlerinin tamamı KOSGEB tarafından karşılanacak. Söz konusu destekler için belirlenen üst limit ise 5 milyon lira civarlarında olacak. Bu program sayesinde KOSGEB desteklerinden ön ödeme imkanı ile faydalanmak söz konusu olabilecek.

Yurtdışı Üretimi, Yurtiçine Getirene Büyük Destek

KOSGEB’in yeni açıklamış olduğu bu destek programı neticesinde yurtdışında üretilmekte olan ürünlerin, ithal edilmesi yerine Türkiye’de üretilmesine olanak sağlayacak olan kişilere, KOSGEB’den son derece büyük bir destek sağlanacak. Yurtdışından ithal edilen ürünleri, yurtiçinde üretebilen kişilere 5 milyon liraya kadar destek imkanı sunulacak. Bu konuda gerekli olan tüm şartları sağlayan firmalar adına, makine, ekipman, donanım, personel giderleri, kira giderleri, danışmanlık giderleri ve yazılım giderileri gibi birçok konuda destek sağlanacak.

Teknolojiye Çok Büyük Destek

KOSGEB’in söz konusu destek programı neticesinde istenen teminat mektubu giderleri, yüzde 100 oranında desteklenirken, mikro işletmeler için bu destek oranının yüzde 70’i geri ödemesiz, orta ve büyük ölçekli işletmeler için de bu destek oranı yüzde 60 oranında olacak. 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,144BeğenenlerBeğen
7,221TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,496TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler