Ana SayfaEkonomiKOBİ’ler İçin İyi Haber! KOSGEB’den İki Yeni Destek Müjdesi!

KOBİ’ler İçin İyi Haber! KOSGEB’den İki Yeni Destek Müjdesi!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

İşletmeler, KOSGEB’den 2 farklı destek alırken, bu destekler ise şu şekilde olacak: İlk olarak desteği yüzde 25’i erken ödeme imkanı ile alınabilecek. İkinci olarak ise teminat mektubu giderlerinin tamamı desteklenecek. KOBİ Teknolojik Ürün Yatırım Destek Programı doğrultusunda, yüksek tekonoloji gerektiren ve katma değeri yüksek seviyelerde olan ürün üreticilerine destek verilecek. Bununla birlikte işletmeler söz konusu tutarın 4’te 1’ini peşin olarak alabilecek. Öte yandan destek programı için istenen teminat mektubunun giderlerinin tamamı KOSGEB tarafından karşılanacak. Söz konusu destekler için belirlenen üst limit ise 5 milyon lira civarlarında olacak. Bu program sayesinde KOSGEB desteklerinden ön ödeme imkanı ile faydalanmak söz konusu olabilecek.

Yurtdışı Üretimi, Yurtiçine Getirene Büyük Destek

KOSGEB’in yeni açıklamış olduğu bu destek programı neticesinde yurtdışında üretilmekte olan ürünlerin, ithal edilmesi yerine Türkiye’de üretilmesine olanak sağlayacak olan kişilere, KOSGEB’den son derece büyük bir destek sağlanacak. Yurtdışından ithal edilen ürünleri, yurtiçinde üretebilen kişilere 5 milyon liraya kadar destek imkanı sunulacak. Bu konuda gerekli olan tüm şartları sağlayan firmalar adına, makine, ekipman, donanım, personel giderleri, kira giderleri, danışmanlık giderleri ve yazılım giderileri gibi birçok konuda destek sağlanacak.

Teknolojiye Çok Büyük Destek

KOSGEB’in söz konusu destek programı neticesinde istenen teminat mektubu giderleri, yüzde 100 oranında desteklenirken, mikro işletmeler için bu destek oranının yüzde 70’i geri ödemesiz, orta ve büyük ölçekli işletmeler için de bu destek oranı yüzde 60 oranında olacak. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.