Berat Albayrak Açıkladı! Tabii Kaynaklar ve Enerji Liseleri Açılacak!

0
berat-albayrak-acikladi-tabii-kaynaklar-ve-enerji-liseleri-acilacak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak enerji ve maden sektöründe gelecek planlamaları için iyi yetiştirilmiş donanımlı eleman kaynağının önemine dikkat çekti.

İnsan Kaynağının Geliştirilmesi Gerekiyor

Enerji ve Tabii kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Milli Enerji Eğitim Hamlesi adı altında Tabii Kaynaklar ve Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri ile ilgili düzenlenmiş olan imza gününde konuşma yaptı. Milli Eğitim Bakını İsmet Yılmaz ve davetlilerin olduğu tören de konuşan Bakan Albayrak Türkiye’nin yeni geleceği için, hedefe emin adımlarla gidilebilmesi için yerli üretime ve kalifiye eleman kaynağına ihtiyacımız olduğu şeklinde konuştur. Türkiye’nin artık üretimde devleşmesi ve teknolojiyi en iyi şekilde kullanabilmesi gerektiğine dikkat çeken Albayrak, gelecekteki planlarımız ne kadar büyükse, hedeflerimiz ne kadar geniş ölçüde ise insan kaynağımızı da o ölçü de geliştirmemiz gerektiğini de belirtti.

Tabii Kaynaklar ve Enerji Liseleri Açılacak

Yapılacak olan yatırımların en büyüğünün insan kaynağına olacağını söyleyen Bakan Albayrak, Türkiye’nin geleceğine uyumlu hazırlanan enerji ve maden politikamız için öncelikle nitelikli, işi bilen, geliştirilmiş personel ve insan kaynağı olduğuna dikkat çekti. Hedefleri gerçekleştirecek ve gelecekte de devam etmesini sağlayacak olan tek unsurun genç nüfus olduğunu, bunun için 10 adet okulun yapımı için işlem başlattıklarını birçok il içerisinde donanımı tam olan tabii kaynaklar ve enerji liseleri açılacağını, bunlar için yapılan her türlü maddi yatırımın boşa olmadığını aksine gelecek yıllara hazırlık olduğunu belirtti.

Bu Sadece Bir Okul Açma Projesi Değil

Berat Albayrak,  enerji konusunda teknolojiyi geliştirmek ve maden politikasında açılacak olan okulların sadece bir okul projesi değil, gençlere, geleceğe yatırım ve kalkınma projesi olduğunu, böylelikle daha iyi işlere adım atılacağını söyledi. Türkiye’yi bir adım öteye taşıyacak ve kalkındıracak olan projelerin olduğundan bahseden Albayrak, söz konusu olan projeye Sabancı Vakfı, Doğanlar Holding, TANAP Doğalgaz İletim AŞ. ve Nurol Holding’in vermiş olduğu desteklerle gerçekleşeceğini söyledi.