Ana SayfaEkonomiBerat Albayrak Açıkladı! Tabii Kaynaklar ve Enerji Liseleri Açılacak!

Berat Albayrak Açıkladı! Tabii Kaynaklar ve Enerji Liseleri Açılacak!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak enerji ve maden sektöründe gelecek planlamaları için iyi yetiştirilmiş donanımlı eleman kaynağının önemine dikkat çekti.

İnsan Kaynağının Geliştirilmesi Gerekiyor

Enerji ve Tabii kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Milli Enerji Eğitim Hamlesi adı altında Tabii Kaynaklar ve Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri ile ilgili düzenlenmiş olan imza gününde konuşma yaptı. Milli Eğitim Bakını İsmet Yılmaz ve davetlilerin olduğu tören de konuşan Bakan Albayrak Türkiye’nin yeni geleceği için, hedefe emin adımlarla gidilebilmesi için yerli üretime ve kalifiye eleman kaynağına ihtiyacımız olduğu şeklinde konuştur. Türkiye’nin artık üretimde devleşmesi ve teknolojiyi en iyi şekilde kullanabilmesi gerektiğine dikkat çeken Albayrak, gelecekteki planlarımız ne kadar büyükse, hedeflerimiz ne kadar geniş ölçüde ise insan kaynağımızı da o ölçü de geliştirmemiz gerektiğini de belirtti.

Tabii Kaynaklar ve Enerji Liseleri Açılacak

Yapılacak olan yatırımların en büyüğünün insan kaynağına olacağını söyleyen Bakan Albayrak, Türkiye’nin geleceğine uyumlu hazırlanan enerji ve maden politikamız için öncelikle nitelikli, işi bilen, geliştirilmiş personel ve insan kaynağı olduğuna dikkat çekti. Hedefleri gerçekleştirecek ve gelecekte de devam etmesini sağlayacak olan tek unsurun genç nüfus olduğunu, bunun için 10 adet okulun yapımı için işlem başlattıklarını birçok il içerisinde donanımı tam olan tabii kaynaklar ve enerji liseleri açılacağını, bunlar için yapılan her türlü maddi yatırımın boşa olmadığını aksine gelecek yıllara hazırlık olduğunu belirtti.

Bu Sadece Bir Okul Açma Projesi Değil

Berat Albayrak,  enerji konusunda teknolojiyi geliştirmek ve maden politikasında açılacak olan okulların sadece bir okul projesi değil, gençlere, geleceğe yatırım ve kalkınma projesi olduğunu, böylelikle daha iyi işlere adım atılacağını söyledi. Türkiye’yi bir adım öteye taşıyacak ve kalkındıracak olan projelerin olduğundan bahseden Albayrak, söz konusu olan projeye Sabancı Vakfı, Doğanlar Holding, TANAP Doğalgaz İletim AŞ. ve Nurol Holding’in vermiş olduğu desteklerle gerçekleşeceğini söyledi.

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.