Halkbank 2016 Güncel Konut Kredisi Faiz Oranları

0

Konut Kredisi Faizleri

Halkbank konut kredisi faiz oranları genelde krediye göre değil de vadeye göre değişkenlik gösteriyor. Çünkü Halkbank yaptığı faiz indirimi çoğu kredinin faiz oranını aynı seviyelere getirdi. Hesaplı evim konut kredisi isimli konut kredisinde Halkbank 1 ila 24 ay arasındaki vade seçenekleri için yüzde 0,80 oranında kredi faizi uyguluyor. Banka kredi vadesi 25 ay ila 48 ay arasında olunca faiz oranlarını artırıyor ve yüzde 0,89 olarak uyguluyor. Vade 49 ila 60 ay arasında olunca da kredi faizinde ufak bir artma oluyor ve faiz yüzde 0,90 olarak uygulanıyor. 61 ay ila 120 ay arasındaki vade seçeneklerinde ise Halkbank yüzde 0,95 oranında kredi faizi uyguluyor. Ayrıca kredi bedelinin yüzde 0,5’i oranında bir kredi tahsis ücreti alınıyor.

Halkbank’ın TOKİ İndirim Kampanyası İşyeri kredisi isimli kredi ürününde ise 1 ila 120 ay arasındaki vade seçenekleri için sabit olmak üzere yüzde 1,05 oranında kredi faizi bulunuyor. Bu kredide tahsis ücreti ise bulunmuyor.

İlginizi Çekebilir:  Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Ekim 2022!

TOKİ İndirim Kampanyası Konut Kredisi ürününde ise 1 ila 24 ay arasındaki vadeler için yüzde 0,80 oranında kredi faizi bulunuyor. 25 ay ila 48 ay arasındaki vadelerde ise 0,89 oranında kredi faizi bulunuyor. 49 ay ila 60 ay arasında ise kredi faizi yüzde 0,90 olarak uygulanıyor. Halkbank bu konut kredisinde vade seçeneği en sık tercih edilen vade seçenekleri olan 61 ay ila 120 ay arasına çıkınca kredi faizi de yüzde 0,95 seviyesine çıkıyor. Banka bu kredide kredi tahsis ücreti de almıyor. 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın