Yapı Kredi 2016 Ekim Güncel Konut Kredisi Faiz Oranları

Yapı Kredi’den Ev Kredisi

Ev fiyatlarının ciddi anlamda yüksek olması konut sahibi olmak isteyen kişileri bir hayli zorluyor. Öyle ki ev satın alan kişilerin çoğunun kredi çekerek konut sahibi olduklarını görüyoruz. Yapı Kredi Bankası da bir adet konut kredisi kampanyasıyla kredi veren bankalardan biridir. Yapı Kredi sayesinde konut kredisi almak istiyorsanız evinizin en az dörtte biri kadar peşinatınızın olması gerekiyor. Yani 100 bin liralık bir konut kredisi alabilmek için 25 bin liranızın olması gereklidir. Çünkü Yapı Kredi evin değerinin yüzde 75’i kadar kredi verebiliyor.

Yapı Kredi Bankası’na ait olan kredinin detaylarına baktığımızda alacağınız konut kredisi için bazı masrafları ödemeniz gerektiğini görüyoruz. Kredi için ödenmesi gereken masrafların başında kredi tahsis ücreti gelmektedir. 100 bin liralık bir konut kredisi çekecek olan kişiler 500 lira kredi tahsis ücreti, 508 lira ekspertiz ücreti, 185 lira da ipotek tesis bedeli öderler. Ancak kredi için sigorta yaptırmak isteyen kişiler ayrıca sigorta primlerini de öderler. Bu nedenle en net hesaplama tablosunu kredi başvurusunda bulunurken Yapı Kredi şubelerinde bulabilirsiniz.

Krediyi almak için başvuru yaparken bankanın izin verdiği ölçüde vade seçeneklerinden faydalanabiliyorsunuz. Bu da 1 ay ile 127 ay arasında değişiyor.

100 bin lira konut kredisi alarak 120 ayda borcunuzu geri ödemek için başvuruda bulunursanız bankaya her ay 1519 lira ödersiniz. Bu şekilde 120 ay sonucunda kredi borcunuzu tamamen ödemiş olursunuz. Bu kredinin kredi faiz oranı ve taksitleri sabit olduğu için kredi aldığınız andaki hesaplama tablosuna göre ödeme yapmanız gerekir. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.