Ana SayfaEkonomi54 Şirkete Daha Kayyum Atandı!

54 Şirkete Daha Kayyum Atandı!
5

-

15 Temmuz kanlı darbe girişiminin ardından ülke genelinde bir çok özel şirkete kayyum ataması yapılmaya başlanmıştı. Kayyum atanan çok ünlü marka ve firmaların sayısı gün geçtikçe artış gösteriyor.

Tüm Türkiye çapında devam eden kayyum atamalarında dev holdingler başı çekiyor. Kayserili Boydak Ailesi’nin sahibi olduğu Boydak Holding gibi dev sanayi kuruluşlarının da aralarında olduğu şirket topluluklarına kayyum atanması ekonomi çevreleri tarafından yakından takip edilmektedir.

Adana Menşeli Şirketlere Kayyum

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülmekte olan FETÖ/PDY soruşturmasının ticari ayağında onlarca şirket mercek altına alındı. Bu inceleme neticesinde gerek il çapında, gerekse Adana menşeli olup ülke çapında faaliyet gösteren çok sayıda şirketin örgüte mali destek sağladığı belirlendi. Hatta bu firmalar arasında uluslararası ticaret yapanlar dahi bulunuyor.

Emniyetin ve savcılığın incelemeleri sonucunda, elde edilen bilgi ve belgelerin doğrultusunda il genelinde toplam 54 şirkete kayyum ataması gerçekleştirildi. Şirket sahiplerinden bir kısmı firari durumda, bir kısmı ise tutuklu bulunan kuruluşlara atanan kayyum heyetlerinden 9’u bugün itibari ile görevlerine başladılar. Kalan 45 kayyum heyetinin ise bu hafta içerisinde görevlerine başlamaları beklenmektedir.

Süvari Giyim Bankacılık Sektörünü Etkileyebilir

Adana’da kayyum atanan şirketler arasında Süvari Giyim dikkat çekiyor. Zira Süvari Giyim geçtiğimiz yıllarda Adana’nın en fazla ihracat yapan şirketleri listesinde hep üst sıralarda yerini alıyordu. Bununla birlikte yine ülke çapında faaliyet gösteren Yağmur Mobilya ve Kardeşler Unlu Mamulleri gibi tanınmış şirketler de kayyum atanan kuruluşlar arasındadır.

Adana için ekonomik olarak önemli bir yere sahip olan Süvari Giyim’in; Türkiye’de tam 100 mağazası bulunmaktadır. Ülkemiz haricinde 20 ülkede daha faaliyet gösteren Süvari Giyim’in yurt dışında sahibi olduğu mağaza sayısı ise 51. Süvari Giyim bünyesinde 1100 kişiyi istihdam etmektedir. Şirketin yıllık cirosu yaklaşık 150 milyon Türk Lirasıdır. Bununla birlikte Süvari Giyim’in bankacılık sektörüne toplamda ödemesi gereken 200 milyon Türk Lirası tutarında kredisi bulunuyor.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,361TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol