Ana SayfaEkonomi54 Şirkete Daha Kayyum Atandı!

54 Şirkete Daha Kayyum Atandı!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  15 Temmuz kanlı darbe girişiminin ardından ülke genelinde bir çok özel şirkete kayyum ataması yapılmaya başlanmıştı. Kayyum atanan çok ünlü marka ve firmaların sayısı gün geçtikçe artış gösteriyor.

  Tüm Türkiye çapında devam eden kayyum atamalarında dev holdingler başı çekiyor. Kayserili Boydak Ailesi’nin sahibi olduğu Boydak Holding gibi dev sanayi kuruluşlarının da aralarında olduğu şirket topluluklarına kayyum atanması ekonomi çevreleri tarafından yakından takip edilmektedir.

  Adana Menşeli Şirketlere Kayyum

  Adana Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülmekte olan FETÖ/PDY soruşturmasının ticari ayağında onlarca şirket mercek altına alındı. Bu inceleme neticesinde gerek il çapında, gerekse Adana menşeli olup ülke çapında faaliyet gösteren çok sayıda şirketin örgüte mali destek sağladığı belirlendi. Hatta bu firmalar arasında uluslararası ticaret yapanlar dahi bulunuyor.

  Emniyetin ve savcılığın incelemeleri sonucunda, elde edilen bilgi ve belgelerin doğrultusunda il genelinde toplam 54 şirkete kayyum ataması gerçekleştirildi. Şirket sahiplerinden bir kısmı firari durumda, bir kısmı ise tutuklu bulunan kuruluşlara atanan kayyum heyetlerinden 9’u bugün itibari ile görevlerine başladılar. Kalan 45 kayyum heyetinin ise bu hafta içerisinde görevlerine başlamaları beklenmektedir.

  Süvari Giyim Bankacılık Sektörünü Etkileyebilir

  Adana’da kayyum atanan şirketler arasında Süvari Giyim dikkat çekiyor. Zira Süvari Giyim geçtiğimiz yıllarda Adana’nın en fazla ihracat yapan şirketleri listesinde hep üst sıralarda yerini alıyordu. Bununla birlikte yine ülke çapında faaliyet gösteren Yağmur Mobilya ve Kardeşler Unlu Mamulleri gibi tanınmış şirketler de kayyum atanan kuruluşlar arasındadır.

  Adana için ekonomik olarak önemli bir yere sahip olan Süvari Giyim’in; Türkiye’de tam 100 mağazası bulunmaktadır. Ülkemiz haricinde 20 ülkede daha faaliyet gösteren Süvari Giyim’in yurt dışında sahibi olduğu mağaza sayısı ise 51. Süvari Giyim bünyesinde 1100 kişiyi istihdam etmektedir. Şirketin yıllık cirosu yaklaşık 150 milyon Türk Lirasıdır. Bununla birlikte Süvari Giyim’in bankacılık sektörüne toplamda ödemesi gereken 200 milyon Türk Lirası tutarında kredisi bulunuyor.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,249TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Kuveyt Türk Gişe Yetkilisi Alımları Yapıyor!

  Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.

  Yurt İçi Piyasaları TCMB Faiz Kararına Odaklandı!

  Küresel piyasalarda, ABD Merkez Bankası toplantısından sonra süregelen belirsizlikler sebebiyle negatif bir seyir izlenirken,...

  Emeklilere Müjde: En Düşük Emekli Maaşları 7.500 TL Oldu!

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam davet edildiği canlı yayın programında önemli açıklamalarda bulundu....

  Banka Mülakatında Başarılı Olmanın Sırrı Soruları Bilmekten Geçer!

  Bankaların düzenlediği sınavlar, mezun olunan bölümler gibi birçok şartı başarılı bir şekilde arkada bırakan bankacı adayları, genellikle mülakat aşamasında bir takım sorunlar yaşamaktadır. Bu yüzden banka mülakatında sorulan sorulara genel bir yaklaşım ile bilgilendirme yapmak istedik.

  Bankalar EYT’liler için Yarışıyor: EYT Destek Kredisi Hazırlandı!

  Neredeyse 2,5 milyon insanın EYT’den faydalanarak emekli olması, bankalardaki rekabet ortamını artırdı. Bir yandan...

  4 Banka Müfettiş Yardımcısı Alımı Yapıyor!

  2023 yılı güncel banka iş ilanları arasında yer alan duyurulara göre 4 banka Müfettiş...