Ana SayfaEkonomi54 Şirkete Daha Kayyum Atandı!

54 Şirkete Daha Kayyum Atandı!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

15 Temmuz kanlı darbe girişiminin ardından ülke genelinde bir çok özel şirkete kayyum ataması yapılmaya başlanmıştı. Kayyum atanan çok ünlü marka ve firmaların sayısı gün geçtikçe artış gösteriyor.

Tüm Türkiye çapında devam eden kayyum atamalarında dev holdingler başı çekiyor. Kayserili Boydak Ailesi’nin sahibi olduğu Boydak Holding gibi dev sanayi kuruluşlarının da aralarında olduğu şirket topluluklarına kayyum atanması ekonomi çevreleri tarafından yakından takip edilmektedir.

Adana Menşeli Şirketlere Kayyum

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülmekte olan FETÖ/PDY soruşturmasının ticari ayağında onlarca şirket mercek altına alındı. Bu inceleme neticesinde gerek il çapında, gerekse Adana menşeli olup ülke çapında faaliyet gösteren çok sayıda şirketin örgüte mali destek sağladığı belirlendi. Hatta bu firmalar arasında uluslararası ticaret yapanlar dahi bulunuyor.

Emniyetin ve savcılığın incelemeleri sonucunda, elde edilen bilgi ve belgelerin doğrultusunda il genelinde toplam 54 şirkete kayyum ataması gerçekleştirildi. Şirket sahiplerinden bir kısmı firari durumda, bir kısmı ise tutuklu bulunan kuruluşlara atanan kayyum heyetlerinden 9’u bugün itibari ile görevlerine başladılar. Kalan 45 kayyum heyetinin ise bu hafta içerisinde görevlerine başlamaları beklenmektedir.

Süvari Giyim Bankacılık Sektörünü Etkileyebilir

Adana’da kayyum atanan şirketler arasında Süvari Giyim dikkat çekiyor. Zira Süvari Giyim geçtiğimiz yıllarda Adana’nın en fazla ihracat yapan şirketleri listesinde hep üst sıralarda yerini alıyordu. Bununla birlikte yine ülke çapında faaliyet gösteren Yağmur Mobilya ve Kardeşler Unlu Mamulleri gibi tanınmış şirketler de kayyum atanan kuruluşlar arasındadır.

Adana için ekonomik olarak önemli bir yere sahip olan Süvari Giyim’in; Türkiye’de tam 100 mağazası bulunmaktadır. Ülkemiz haricinde 20 ülkede daha faaliyet gösteren Süvari Giyim’in yurt dışında sahibi olduğu mağaza sayısı ise 51. Süvari Giyim bünyesinde 1100 kişiyi istihdam etmektedir. Şirketin yıllık cirosu yaklaşık 150 milyon Türk Lirasıdır. Bununla birlikte Süvari Giyim’in bankacılık sektörüne toplamda ödemesi gereken 200 milyon Türk Lirası tutarında kredisi bulunuyor.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...