Ana SayfaKariyerEKPSS Sınav ve Başvuru Tarihleri Ne Zaman? e-kpss başvuruları 19.02.2016

EKPSS Sınav ve Başvuru Tarihleri Ne Zaman? e-kpss başvuruları 19.02.2016

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

EKPSS Ne zaman?

Engelli Kamu Personel Sınavı başvuru tarihi 23 Şubat 2016 ile 9 Mart 2016 olarak açıklandı. 24 Nisan 2016’da yapılacak olan sınavın sonuçlarının, 18 Mayıs 2016 tarihinde açıklanması bekleniyor.

EKPSS Nedir?

EKPSS kamu personeli olarak çalışmak isteyen engelli vatandaşlar için düzenlenen sınavdır. “Özürlü” ibaresinin yerini “engelli” kelimesinin alması ile ÖMSS adı değişerek EKPSS oldu. İki yılda bir düzenlenen sınavda engelli bireylerin aldıkları puanlara göre atamalar yapılıyor.

EKPSS Kura Usulü

EKPSS, Lise, önlisans ve lisans düzeylerinde, engelli gruplarına göre farklı farklı gerçekleştirilecektir. İlkokul- öğretim- ortaokul mezunu olup kura usulü kayıt yaptıracak olanların başvuruları, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından belirtilen esaslara uygun olarak, 03.05.2016 ile 16.05.2016 tarihleri arasında yapılacaktır.

2016 Yılında EKPSS 3. Ataması Yapılacak Mı?

Bu sene 24 Nisan 2016 yapılacak olan EKPSS öncesi bir 3. Atama yapılıp yapılmayacağı merak konusu oldu. Ancak, zamanın daralması ve bakanlığın bu konuda bir açıklama yapmaması neticelerine bakıldığında 3. Bir atama söz konusu olmayacak gibi görünüyor.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...