Ana SayfaSağlıkLens Kullananlar Sevinecek !

Lens Kullananlar Sevinecek !

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Fen Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ertuğrul Arpaç ve beraber çalıştığı ekip tarafından geliştirilerek yakında hizmete sunulacak olan anti bakteriyel sıvının, her gün bakım gerektiren lens ve göz protezlerinin ömrünü  2 aya kadar uzattığı belirtildi.
   
  LENS YÜZEYİ ANTİBAKTERİYEL SIVI İLE KAPLANIYOR
   
  Üretilen bu sıvı öncesinde göz protezlerine günlük bakım uygulamak ve kullanım süresi dolduğunda da sık sık dezenfekte sıvısıyla bakım yapmak gerekirken, yüzeyleri ürettikleri anti bakteriyel sıvıyla kaplanan bu ürünlerin, artık sık sık çıkartılmadan bir ay kadar kullanılabilmesi sağlandı. Prof.Dr.Arpaç yapmış olduğu açıklamada, ürettikleri anti bakteryel sıvıyla kaplanan protez ürünlerin uzun süre gözden çıkartılmadan durulabileceğini, bu sayede kullanan hastalara büyük bir kolaylık sağladıklarını ifade etti.
   
  HER LENSİN BİR MİADI VAR
   
  Prof. Dr. Arpaç lenslerle alakalı olarak da, günlük kullanımlı lenslerin bir miadı olduğunu, miad sonunda da çöpe gittiğini, uzun süre kullanımı olan lens türlerinin de birkaç güne bir çıkartılıp, dezenfekte sıvısıyla temizlenmesi zorunluluğu oluştuğunu, çünkü gözde uzun süre kullanılan lenslerin bakteri oluşumuna sebebiyet verdiğini, bu tür lenslerde kullanmak üzere ürettikleri anti bakteriyel maddenin bu tür ürünlerin kaplanmasında kullanılmasıyla artık bu ürünlerin aylarca gözden çıkartılmadan kullanılabileceğini, gözlerin bakteri yüzünden mikrop kapmaması için artık dezenfekteye gerek kalmadığını söyledi. Ürünün patentini şirketleri aracılığıyla aldıklarını da kaydeden Prof. Dr. Ertuğrul Arpaç, bir an önce seri üretime geçilmesi için gerekli çalışmaların da sürdüğünü sözlerine ekledi.
  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,248TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Ziraat Hayat ve Emeklilik İş Başvuruları

  Türkiye'nin lokomotif kurumlarından olan Ziraat Grubu, emeklilik ve sigorta şirketi kariyer planlamaları iş başvuruları ve personel alımları hakkında merak ettikleriniz.

  Türkiye’nin İlk Dijital Bankası Faaliyete Göstermeye Başladı!

  Bugün itibariye Resmî Gazete’de yayımlanan bir karara göre Türkiye’nin ilk dijital bankası Hayat Finans...

  Akbank Yarı Zamanlı Takım Arkadaşları Arıyor!

  Akbank, banka iş ilanları kapsamında yayımlamış olduğu yeni bir ilanla yarı zamanları görevlendirmek üzere...

  BDDK Onayladı: 2 Yeni Banka Kuruluyor!

  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Resmî Gazete’de yeni bir ilan yayımladı. Yayımlanan bu...

  QNB Finansbank 11 Farklı İl için Banka Personel Alımı Yapıyor!

  QNB Finansbank tarafından yapılan banka iş ilanları duyurusunda 11 farklı il için banka personel...

  Banka Gişe Yetkilisi Ne İş Yapar? Görevleri Nelerdir?

  Bankalar şube ağlarını genişlettikçe personel alımlarını da artırıyorlar. Banka iş ilanları yayınlanırken denk gelmişsinizdir gişe yetkilisi alımları ilanlarına. Başvuru yapmadan önce banka gişe yetkilisi ne iş yapar, görevleri nelerdir, bankaların aradığı kriterler nelerdir? Bunları bilmeniz gerekli.