Ana SayfaSağlıkLens Kullananlar Sevinecek !

Lens Kullananlar Sevinecek !

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Fen Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ertuğrul Arpaç ve beraber çalıştığı ekip tarafından geliştirilerek yakında hizmete sunulacak olan anti bakteriyel sıvının, her gün bakım gerektiren lens ve göz protezlerinin ömrünü  2 aya kadar uzattığı belirtildi.
 
LENS YÜZEYİ ANTİBAKTERİYEL SIVI İLE KAPLANIYOR
 
Üretilen bu sıvı öncesinde göz protezlerine günlük bakım uygulamak ve kullanım süresi dolduğunda da sık sık dezenfekte sıvısıyla bakım yapmak gerekirken, yüzeyleri ürettikleri anti bakteriyel sıvıyla kaplanan bu ürünlerin, artık sık sık çıkartılmadan bir ay kadar kullanılabilmesi sağlandı. Prof.Dr.Arpaç yapmış olduğu açıklamada, ürettikleri anti bakteryel sıvıyla kaplanan protez ürünlerin uzun süre gözden çıkartılmadan durulabileceğini, bu sayede kullanan hastalara büyük bir kolaylık sağladıklarını ifade etti.
 
HER LENSİN BİR MİADI VAR
 
Prof. Dr. Arpaç lenslerle alakalı olarak da, günlük kullanımlı lenslerin bir miadı olduğunu, miad sonunda da çöpe gittiğini, uzun süre kullanımı olan lens türlerinin de birkaç güne bir çıkartılıp, dezenfekte sıvısıyla temizlenmesi zorunluluğu oluştuğunu, çünkü gözde uzun süre kullanılan lenslerin bakteri oluşumuna sebebiyet verdiğini, bu tür lenslerde kullanmak üzere ürettikleri anti bakteriyel maddenin bu tür ürünlerin kaplanmasında kullanılmasıyla artık bu ürünlerin aylarca gözden çıkartılmadan kullanılabileceğini, gözlerin bakteri yüzünden mikrop kapmaması için artık dezenfekteye gerek kalmadığını söyledi. Ürünün patentini şirketleri aracılığıyla aldıklarını da kaydeden Prof. Dr. Ertuğrul Arpaç, bir an önce seri üretime geçilmesi için gerekli çalışmaların da sürdüğünü sözlerine ekledi.
Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.