PTT Sözleşmeli Personel Alımı, Büyük Gün Yarın!

Geçtiğimiz hafta PTT’nin personel alacağına ilişkin yapılan açıklamadan sonra, başvuru sürecinin yarın itibari ile başlayacağı öğrenildi. Şubat ayının 18’ine kadar alınmaya devam edecek başvurular online olarak yapılacak.

MÜJDELİ HABERİ AHMET ARSLAN PAYLAŞTI

PTT’nin personel alımı yapacağı haberini ilk açıklayan Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan olmuştu. Sonrasında ise PTT resmi açıklama yapmış ve sürecin nasıl işleyeceği hakkında başvuru yapmak isteyenleri bilgilendirmişti.

İLK ETAPTA 500 KİŞİ ALINACAK

Bu bilgilere göre, PTT 2017 yılında birinci aşamada istihdam edeceği personel sayısını 500 olarak açıkladı. İstanbul kentini kapsayacak personel alımına Türkiye’nin her yerinden başvuru yapılabilecek. PTT 500 kişiden oluşan personel alımının 367 tanesini gişe ve bürolarında istihdam edecekken, kalan 133 personeli ise dağıtıcı olarak yerleştirecek.

BAŞVURU TARİHLERİ 13 – 18 ŞUBAT

PTT’nin sözleşmeli personel alımı işsizlere yeni umut oldu. 2017 yılında 2000 kadar yeni personel alacağını duyuran PTT, ilk aşamada beş yüz personel alacağını açıkladı. 13 Şubat ile 18 Şubat tarihleri arasında başvuruları kabul edeceğini duyuran PTT, başvuru yapacakların ik.ptt.gov.tr internet adresi kanalıyla başvurularını yapmasını istedi. Başvurular için herhangi bir ödeme de yapılmayacak.

BAŞVURUNUZU SON GÜNE BIRAKMAYIN!

Özellikle işsiz gençler tarafından merakla beklenen başvuru sürecinin yarın başlamasıyla, ik.ptt.gov.tr internet adresinde yoğunluk yaşanması bekleniyor. Yetkililer başvuru sürecinin 5 günü kapsayacağına dikkat çekerek “Başvuru yapmak isteyenler son güne bırakmadan, başvuru işlemlerini tamamlasın” dedi. Uzmanlar ise özellikle gece geç saatlerde site yoğunluğunun düşeceğini belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.