Ekonomi TAPDK Ruhsatları İçin Son Gün 31 Mart!

TAPDK Ruhsatları İçin Son Gün 31 Mart!

Son Güncelleme:

TESK Başkanı Bendevi Palandöken, esnafları TAPDK satış belgelerini yenilemesi konusunda uyardı.

TAPDK satış belgelerinin yenilenmesinde son gün 31 Mart olarak açıklanmıştı. 31 Marta az bir süre kala Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı, belge sahiplerini uyardı. Bendevi Palandöken tarafından yapılan açıklamada, TAPDK satış belgelerinin yenilenmesine ez bir süre kaldığına dikkat çekildi. Genel Başkan Palandöken “TAPDK ruhsatlarınızı son güne bırakmadan yenileyin” derken, son günün 31 Mart 2017 olduğunun altını çizdi.

Türkiye’de 165 bin adet satış noktasının, söz konusu TAPDK satış belgesine sahip olduğu öğrenildi. Belgelerin yenilenme süreci ise altı gün sonra sona erecek.

Bendevi Palandöken esnafları uyaran açıklamayı yazılı olarak yaptı. Tütün ürünleri ve alkollü içecek satışı için bayilerde bulunma zorunluluğu olan belgelerin 31 Mart beklenmeden alınması noktasında, son günde yoğunluk olabileceği ihtimalini değerlendiren Palandöken, zaman kaybetmeden ruhsatlarını yenilemenin zaman kaybı yaşamaya engel olacağını bildirdi.

TESK Başkanı yazılı açıklamasında, Türkiye’de TAPDK Satış Belgesi sahibi olan 165 bin satış noktasının olduğuna değindi. “Bu perakende satış noktaları ruhsatlarını 31 Mart tarihine kadar yenilemek zorunda” diyen Palandöken, esnafın son yenileme tarihini beklememesini kaydetti.

TAPDK Satış Belgesinde süre uzatmak için işlem yapmayan, fakat bayi satışını sürdüren esnafların belgelerinin iptal edileceğinin de altını çizen Palandöken, “Mevzuata göre bu duruma düşen belgelerin yeniden çıkartılması gerekiyor” dedi. Bu duruma düşen satış noktalarının mevzuata göre belge edinmek için tekrar başvuru yapması gerektiğini kaydeden Genel Başkan, “Mağdur olmamak için süre uzatma işlemlerini hemen yerine getirin” şeklinde bir açıklama yaptı. 

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,429BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,622TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,533TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler