Ana Sayfa Ekonomi Enerji Verimliliği Para Cezalarına Zam!

Enerji Verimliliği Para Cezalarına Zam!

-

Enerji Verimliliği Kanunu kapsamında uygulanan para cezalarına zam yapıldı.

Enerji Verimliliği Kanunu dahilinde 2017’de uygulanması ön görülen para cezaları yükseltildi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından belirlenen yeni oranların yüzde 3,83 oranında arttırıldığı açıklandı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı 2017 yılına dair Enerji Verimliliği Kanununu kapsamında ceza miktarlarını yeniden belirledi. Enerji Verimliliği Kanununa göre yeni ceza miktarlarının 980 TL’yle 98 bin 524 TL arasında olmasına karar verildi.

Resmi Gazetede Yayımlanarak, Yürürlüğe Girdi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından yapılan yeni düzenleme, bu günkü Resmi Gazetede de yayımlandı. Böylelikle yürürlüğe giren yeni ceza miktarları, 2017 yılında uygulanmaya başlanacak.

Resmi Gazetede yayımlanan tebliğ uyarınca, Enerji Verimliliği Kanunu’nda yer alan söz konusu madde gereğince cezalar 2015 yılına göre yüzde 3,83 oranında artış kaydetti. Resmi Gazetede yayımlanan tebliğe göre, yapılan düzenleme sonrasında ceza tutarlarının 980 TL ile 98 bin 524 TL arasında uygulanacağı görüldü.

Yetki Belgeleri Bedelleri Yükseldi

Bu gelişmelerin yanında Resmi Gazetede yayımlanan diğer bir konu ise enerjide verimliliğin yükseltilmesi noktasında kendini gösterdi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı söz konusu yönetmeliğin, ilgili maddesini de düzenledi. Enerji veriminin yükseltilmesi için bu sene içerisinde yapılacak yetki ve sertifika faaliyetlerinden alınan bedellerinde yükseltilmesine karar verildi.

Yüzde 6,66 ile 7,69 Arasında Değişecek

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı aldığı kararla yetki belgelerinden alınacak bedellerin en az yüzde 6,66 olmasının önünü açtı. Söz konusu belge bedellerinde alınacak en yüksek bedel ise yüzde 7,69 olarak belirlendi. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,610BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,428TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler